Friday, April 3, 2015

Архітектурне чарівність Мальти

    Мальта - це не тільки пляжі і ласкаве Середземне море. Це ще й цікаві міста, кожен з яких гідний відвідування. Багато мальтійські населені пункти плавно перетікають один в одного, тому їх відвідування варто запланувати на один день. Що ж пропонує Мальта своїм гостям? Красиві, багато декоровані собори, в яких зібрані унікальні твори мистецтва; цікаві музеї самої різної спрямованості, вузькі вулички, які пам'ятають лицарів Мальтійського ордена, і багато-багато іншого.

    Невеликий Мальтійська архіпелаг в Середземному морі не користується великою популярністю у наших мандрівників - і абсолютно марно. Найближчі сусіди мальтійців - італійці - і жителі Туманного Альбіону, який багато років протегував Мальті, давно оцінили переваги відпочинку на цьому невеликому клаптику суші. Адже тут архітектурні та історичні пам'ятки вдало гармоніюють з природними чудесами, відокремлені громадські пляжі перемежовуються кам'янистими уступами, на яких встановлені лавочки для відмінного проведення часу, морський бриз освіжає, а температура повітря ніколи не опускається нижче 17 градусів.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Вид на столицу Мальты — Валетту со стороны Средиземного моря
    Вид на столицю Мальти - Валетту з боку Середземного моря     Подивитися інші фото до статті

    Особливості відпочинку на Мальті

    З травня по жовтень на Мальті туристичний сезон. У цей час тут жарко, ціни в готелях піднімаються до надхмарних висот, а через безліч туристів деякі об'єкти, цікаві для відвідування, виявляються недоступними. Зате влітку на Мальту можна дістатися на чартерному рейсі, що значно спрощує дорогу.

    З листопада по квітень Мальта завмирає. У цей період сюди приїжджають тільки найзатятіші й цілеспрямовані мандрівники. Летіти доводиться з пересадкою, переліт займає близько 5 годин, але після прильоту наполегливий турист отримує своєрідний приз: майже безлюдну, квітучу, теплу і привітну Мальту. У листопаді на Мальтійському архіпелазі, що складається з основного острова Мальта, невеликих Гозо і Коміно і декількох незаселених острівців, починається весна. Тисячі квітучих рослин, соковита зелень, приємний м'який клімат - ось що чекає туриста взимку на Мальті.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Мальта — жемчужина Средиземного моря
    Мальта - перлина Середземного моря     Подивитися інші фото до статті

    Кращий друг туриста - автобус

    На Мальті немає залізничного сполучення, тому пересуватися доводиться на автобусах. Всього лише недавно життєрадісно розфарбовані в червоний і жовтий кольори мальтійські автобуси курсували так, як цього хотіли їх водії. Кожний транспортний засіб знаходився у приватній власності, тому водій міг запросто замість роботи поїхати на іменини до хрещеника, а народ на зупинках марно очікував автобуса. Тому кілька років тому мальтійці звернулися до Великобританії з проханням розробити абсолютно нові маршрути, які охоплювали б весь острів, і взагалі з нуля відтворити автобусне сполучення в країні. Англійці блискуче впоралися з цим завданням.

    Основний транспортний вузол знаходиться в містечку Флоріана, який примикає до столиці Мальти Валетте. Квиток можна придбати як в касі на вокзалі, так і у водія при вході в автобус. Щоб автобус зупинився на зупинці, слід підняти руку, тим самим показавши водію, що ви очікуєте саме його рейс. Якщо ви хочете вийти, то натисніть одну з кнопок з написом «Стоп» в салоні, причому жати її слід до тих пір, поки не прозвучить дзвінок.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Автобусы — главный общественный транспорт на Мальте
    Автобуси - головний громадський транспорт на Мальті     Подивитися інші фото до статті

    Набагато вигідніше придбати проїзний квиток на тиждень. Він коштує 6,5 євро і дозволяє безперешкодно кататися по всій Мальті. Для порівняння: разовий квиток оцінений в 1,2 євро, а проїзний на день - в 1,5 євро.

    Ще одна порада: якщо ви опинилися на віддалі від всіх населених пунктів і наткнулися на автобусну зупинку, краще заздалегідь не радійте. Може так виявитися, що автобуси тут ходять раз на годину, якщо ходять. Деякі зупинки обладнані старими вивісками, тому автобуса тут можна очікувати годинами. У такій ситуації доцільніше буде йти по ходу руху автобуса або добиратися пішки до будь-якого містечка. Вже там точно можна знайти автобус.
    Валетта - маленька, але унікальна столиця

    Валетта і Флоріана пов'язані нерозривно, тому рекомендуємо спочатку вивчити перше місто, а потім не поспішаючи прогулятися по Флоріані. Насправді, одного дня для прогулянки по столиці Мальти буде дуже мало. Якщо ви, звичайно, плануєте відвідати кілька музеїв, а не просто пройтися по її вулицях.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Валетта в вечерних сумерках
    Валетта у вечірніх сутінках     Подивитися інші фото до статті

    Валетту можна назвати самим титулованим містом країни. Вона вважається найпівденнішій європейською столицею і єдиним головним містом держави у всьому світі, який повністю обнесений кріпосними стінами.

    Валетта - місто невелике: його довжина складає всього лише 700 метрів. Він дуже грамотно спланований, тому заблукати в ньому, в принципі, неможливо. Вулиці перетинаються під прямими кутами, найдовші з них виведуть або до форту Сент-Ельмо, з якого і почалася мальтійська столиця, або до міських воріт.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Архитектура Валетты
    Архітектура Валетти     Подивитися інші фото до статті

    Валетта була закладена на півострові Шіберрас в 1566 році за наказом Великого магістра лицарів-госпітальєрів Жана де ла Валетта, ім'я якого і стало назвою майбутнього міста. Метою створення добре укріпленого міста-фортеці була недавня Велика Облога Мальти, коли турецький флот мало не захопив острівець, заселений християнами.

    Місто побудували за п'ять років. І зараз він мало змінився. Це гучна, багатолюдна столиця з вузькими вуличками, по яких постійно їздять машини, не залишаючи пішоходам практично ніякого простору для маневру. Вона побудована на декількох пагорбах, тому то й справа доводиться підніматися і спускатися по сходах, які, щоправда, зовсім круті. Їх будували з урахуванням того, що ними будуть користуватися лицарі у важких обладунках. Тому висота кожної сходинки не перевищує 10 см.
    Лицарське минуле

    Так як Валетта розташована між двома мальовничими бухтами, то найкрасивіші види на околиці відкриваються зі стін високих бастіонів, на яких зараз розбиті міські паркові зони. Це сади Гастингса, Верхні та Нижні сади Баракка.
    Серцем Валетти вважається собор святого Іоанна, побудований місцевим архітектором Джироламо Кассара. Він був освячений в 1577 році, але ще протягом ста років собор прикрашали різними творами мистецтва. Мальтійський орден ніколи не знав потреби в коштах, тому церкви на Мальті дуже багато декоровані. Якщо ви думаєте, що найбільш багатою обстановкою можуть похвалитися собори Пітера і Риму, то під час візиту на Мальту ви зрозумієте, що це не так. Такої пишноти ви ще не бачили!

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Кафедральный собор Св. Иоанна в Валетте
    Кафедральний собор Св. Іоанна в Валетте     Подивитися інші фото до статті

    Вхід в собор святого Іоанна платний. При покупці квитка усім відвідувачам видають аудіогід, в тому числі і російською мовою.
    При огляді собору зверніть увагу на його підлогу. Він складається з похоронних плит, виконаних з мармуру та оформлених з надзвичайною фантазією. Кожна з них інкрустована зображеннями предметів, так чи інакше пов'язаних зі смертю. Тут поховані найвідоміші лицарі-госпітальєри. Біля входу в храм знаходиться плита з наступним написом: «Що проходять по мертвим, пам'ятайте, що настане час, коли так само пройдуть і над вами». Малюнки на плитах не повторюються.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Собор Святого Иоанна внутри
    Собор Святого Іоанна всередині     Подивитися інші фото до статті

    Перше, на що звертаєш увагу під час відвідин собору, - це його розкішний звід, прикрашений картинами зі Святого Письма кисті Маттіа Преті. Знавці живопису будуть також раді дізнатися, що в музеї собору зберігаються 2 полотна Караваджо.
    12 каплиць храму належали різним Ланге, тобто групам лицарів різних національностей. До цих в Валетте можна побачити «Оберж», так звані гуртожитку або штаб-квартири цих Ланге. Це розкішні палаци, нині перетворені на муніципальні будівлі чи музеї. Так, чудовий археологічний музей Мальти, де зберігаються численні артефакти, знайдені в місцевих мегаліти, датованих IV-III тисячоліттями до н. е., розташований в Оберж Провансу. У Оберж Італії знаходиться туристичний офіс.
    В гостях у президента

    Ще один об'єкт, цікавий для вивчення, - це палац Великого магістра, служив резиденцією для всіх керівників Мальтійського ордена і зараз відданий під канцелярію президента держави. Це грандіозний будинок займає цілий квартал і складається з декількох крил, в інтер'єри яких можна потрапити через п'ять порталів, і двох внутрішніх двориків: двору Нептуна, в центрі якого встановлена скульптура римського бога моря, і двору принца Альфреда, головною визначною пам'яткою якого є вежа з чотирма циферблатами, що показують час, день тижня, місяць і положення Місяця.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Внутренние галереи дворца Великих Магистров
    Внутрішні галереї палацу Великих Магістрів     Подивитися інші фото до статті

    Квиток в палац Великого магістра комбінований: по ньому можна також відвідати Арсенал, де зібрана велика колекція холодної і вогнепальної зброї та лицарські обладунки. У палаці для огляду відкриті лише кілька залів, в тому числі і кімната, де знаходяться величезні гобелени, створені у Франції. З ними пов'язаний цікавий випадок. Кажуть, що під час одного із засідань член мальтійського уряду, не знайшовши аргументів, метнув в опонента чорнильницею. Сложновиводімие краплі потрапили на безцінні гобелени. Тоді був прийнятий закон про заборону використання чорнила. Досі депутати записують всю інформацію олівцями.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Коридор дворца Великих Магистров
    Коридор палацу Великих Магістрів     Подивитися інші фото до статті

    Туристам особливо подобається розкішний коридор, оперізуючий палац. Він прикрашений портретами Великих магістрів, фресками на історичні теми і статуями лицарів в обладунках.

    Валетта - це ще не вся Мальта. Але почати своє знайомство з цим архіпелагом стоїть саме зі столиці. Не прагніть побачити все за один раз, залиште кілька об'єктів для подальшого вивчення. Адже поїздки в інші мальтійські городки можуть займати всього лише першу половину дня, тому післяобідній час ви запросто можете подарувати столиці.

Мамонтова печера - одна з найкрасивіших печер Криму

    Бажана мрія багатьох мандрівників - побувати в справжній печері. Але це досить небезпечно, адже для цього потрібні досвід, знання і спеціальне спелеологічне спорядження. Виявляється в Криму можна і без спеціальної підготовки побувати у справжній карстової порожнини з довгим красивою назвою Еміне-Баїр-Хосар (або Мамонтової). Мені пощастило це зробити на весняні канікули разом з дітьми.

    Як відкрили цю печеру

    Еміне-Баїр-Хосар або Мамонтова печера розташована на висоті трохи більше тисячі метрів над рівнем моря на безлісному плато Чатир-Даг, стародавньому карстовому гіганті, який височить з півночі від Алушти. Тут знаходиться територія Кримського природного заповідника.

    Це так звана вертикальна карстова печера. Відкрили її в 1927 році, але місцеві жителі знали про печеру набагато раніше. Перші спелеологи - дослідники печери спочатку виявили великий підземний зал, згодом названий Головним.

    Фото достопримечательностей Крыма и ЮБК: Мамонтовая пещера внутри живописно освещена
    Мамонтова печера всередині живописно висвітлена     Подивитися інші фото до статті

    Одним із знаменитих дослідників підземних пам'яток печери Еміне-Баїр-Хосар був Віктор Миколайович Дублянський (1930-2012), відомий вчений і спелеолог, автор бестселерів «Цікава спелеологія» і «Слідом за краплею води».

    Тюркське назва Еміне-Баїр-Хосар перекладається як «колодязь на схилі біля дуба». Мамонтова печера сягає глибини близько 120 м, а загальна протяжність її звивистих лабіринтів близько півтора км. На сьогоднішній день площа розвіданих спелеологами галерей перевищує 12 000 кв. м.
    Як дістатися і ціни

    Дістатися до Мамонтової печери можна кількома способами. Туди везуть на автобусах організовані екскурсії. Путівки на них можна купити в туристських агентствах міст Сімферополь, Ялта чи Алушта. Ціни на екскурсії для дорослих коливаються від 5 до 9 доларів (залежно від програми), а для дітей - в два рази дешевше.

    Від Сімферополя печера знаходиться в 20 км в південному напрямку. Від міста доїхати до печери можна на особистому транспорті або таксі (ціни від 30 до 100 доларів). Дорога веде по трасі на Ялту, і потім - поворот, і подальший підйом від села Мармурове проходить по грунтовій дорозі. Не всі машини можуть по ній легко проїхати, особливо в бездоріжжя.

    Від Сімферополя можна доїхати на тролейбусі, що йде в бік Ялти до Мармурового, Краснолесья або Перевального, а потім підніматися на плато до печери пішки - близько двох годин по стежці.
    Екскурсія по печері

    Для екскурсій туристів Мамонтову печеру почали спеціально обладнати тільки в середині 90-х років. Першим ділом, сильно розширили дванадцятиметровий похилий тунель. До цього спелеологи спускалися всередину, тільки з використанням спеціального мотузкового спорядження, по вертикальній шахті, глибиною 16 м.

    Фото достопримечательностей Крыма и ЮБК: Образовавшиеся за миллионы лет сталагнаты
    Утворилися за мільйони років сталагнати     Подивитися інші фото до статті

    Зараз маршрут по Еміне-Баїр-Хосар повністю обладнаний для туристичних екскурсій. Вирубані щаблі, обгороджені найбільш небезпечні і слизькі місця, проведено освітлення по екскурсійних доріжках і для підсвічування найкрасивіших натічних утворень. Маршрут по печері досить протяжний, близько 700 метрів, і розрахований на півторагодинну екскурсію. Прийшовши сюди, потрапляєш в казкове царство лабіринтів, кальцитових напливів, лазів і прекрасних залів з високими склепіннями. І всьому цьому підземному багатству більше 10 мільйонів років.

    Назва «Мамонтова» печера отримала не випадково. Палеонтологи знайшли тут кістки різних доісторичних тварин. На вході в печеру облаштований справжній палеонтологічний музей. Там можна подивитися на скелети доісторичних тварин, які знайшли тут свій останній притулок: мамонта, печерного ведмедя, бізона ...

    За палеонтологічними знахідками маршрут веде до Головного залу. Він вражає своєю грандіозністю. Стеля Головного залу височіє на 42 м, а сам він простягнувся майже на 120 м.

    Головний зал був першим підземним приміщенням, куди спустилися спелеологи в 1927 році. Це єдине приміщення печери, звідки видно потрапляють всередину сонячні промені. Їхнє світло м'яко стелиться по замшілим стінок вертикальної шахти. Уздовж південної стіни Головного залу височіє натічний «завісу» з кальциту.

    З Головного залу по лівій підземній галереї можна потрапити в зал Дублянського. Тут туристів чекає дивовижний за красою сюрприз - каліцтва озеро, яке має два рівні, рідкісний пам'ятник природного ерозії.

    По правій галереї з Головного залу потрапляєш в так званий Тронний зал. Там погляду мандрівників постають два цікавих натічних освіти - «Шапка Мономаха» і «Кам'яна квітка». Вони красиво підсвічуються і прекрасно виходять на фотографіях і відео.

    Фото достопримечательностей Крыма и ЮБК: Туристическая тропа в Мамонтовой пещере
    Туристична стежка в Мамонтової печері     Подивитися інші фото до статті

    Всі три підземних «поверху» Еміне-Баїр-Хосар вражають уяву різнокольоровими сталактитами і Натічні печерної «скульптурою». Через п'ять років після відкриття печери для туристів був обладнаний новий екскурсійний маршрут - по верхніх залах Мамонтової печери. Тут можна помилуватися на гарне печерне озеро з дивовижною чистою водою.

    У Залі ідолів екскурсантів чекають десятки великих і маленьких сталагмітів, за формами нагадують стародавні божества. Тіні від них колишуться по стінах залу, роблячи його казковим і таємничим. Зал ідолів з'єднаний з Залом Дублянського штучним 28 метровим тунелем, з дуже красивими натічними стінами. Його пробили спеціально для туристів у 2003 році.

    Останній зал в екскурсійній програмі називається Кечкемет. Він дуже великий за розмірами, а форми кальцитових напливів в ньому вражають уяву своєю різноманітністю.

    Фото достопримечательностей Крыма и ЮБК: Красота и величественность пещеры Эмине-баир-хосар
    Краса і величність печери Еміне-Баїр-Хосар     Подивитися інші фото до статті

    У Еміне-Баїр-Хосар є і заповідна, нижня частина - підземна галерея, куди нікого не пускають. У 2000 році в її залах чеськими операторами був знятий унікальний фільм про багатства підземного світу плато Чатир-Даг. І печера була визнана однією з найкрасивіших в Європі
    Поради з безпеки

    Мамонтова печера - досить глибока карстова порожнина. Тут завжди прохолодно, і температура тримається близько + 7-9 градусів в будь-який час року, навіть влітку. Тому для відвідування печери потрібна теплий одяг. Теплі куртки туристи можуть взяти напрокат перед початком екскурсії. Ціна прокату - 0,1-0,3 долара (залежно від розміру).
    Взутися для екскурсії краще в спортивне взуття (кросівки) на м'якій, неслизькою підошві. Під час екскурсії потрібно слідувати строго по екскурсійному маршруту. Він обладнаний доріжками і ступенями, безпечними Периллил і загородками.

    Фото достопримечательностей Крыма и ЮБК: Пещерное озеро
    Печерне озеро     Подивитися інші фото до статті

    Хоч печера і освітлена штучним світлом, з собою рекомендується мати електричний ліхтарик. При фотографуванні і зйомці відео потрібно враховувати, що освітлення в печері все ж слабкіше денного світла.

    При печері обладнаний туристичний притулок: дерев'яний будиночок з електричним опаленням, освітленням і умивальниками. Туалет знаходиться на вулиці. На притулку можна переночувати (10 доларів на добу). Але слід враховувати, що він невеликий за розмірами - усього 4 двомісні кімнати.

    Відвідування Еміне-Баїр-Хосар запам'ятається надовго. Це унікальний пам'ятник природи, а екскурсії по тему продумані і пізнавальними і подарують багато позитивних емоцій. Якщо Вам сподобалося, можна відвідати й іншу печеру на плато Чатир-Даг - Мармурову. Вона входить до п'ятірки найкрасивіших на планеті печер і знаходиться всього в 900 м від Еміне-Баїр-Хосар.

7 місць, які необхідно відвідати в Кельні

    На заході Німеччини, в області Північний Рейн-Вестфалія, знаходиться місто Кельн, відомий в першу чергу своїм величним собором, в якому зберігаються мощі трьох волхвів, піднесених місту Фрідріхом I Барбароссой. Це грандіозна споруда, що не постраждале під час численних воєн, вважається одним з чудес Німеччини та відомо кожній освіченій людині. Проте в місті є ще кілька значущих пам'яток, які варто побачити. Для огляду Кельна краще відвести 2-3 дні.

    Заснований римлянами Кельн вважається одним із самих старовинних німецьких міст. Ще до приходу римлян тут, на берегах Рейну, розташовувалося німецьке поселення. Назва Кельна походить від слова «Колонія», як скорочено називали перші поселенці своє місто. З 50 року н. е., який вважається датою заснування Кельна, багато води витекло: місто кілька разів був зруйнований франками і норманами, але повставав практично з пороху і ставав ще кращим, ніж був до цього. Тривалий час Кельном управляли архієпископи, яким місто зобов'язане появою численних церков, у тому числі і головної визначної пам'ятки - Кельнського собору .

    Фото достопримечательностей Кёльна: Ночная панорама Кельна
    Нічна панорама Кельна     Подивитися інші фото до статті

    Місце першого: Кельнський собор

    Саме це готична споруда, немов спрямувалися до небес своїми двома вежами, зустрічає всіх туристів, що прибули в Кельн на поїзді. Кельнський кафедральний собор знаходиться поруч із залізничним вокзалом, тому не варто дивуватися, помітивши на лавочках під склепіннями сакрального будови людей, озброєних валізами і баулами і зосереджено жують бутерброди. Це традиційна тут картина, до якої всі звикли.

    Собор, будівництво якого проходило в період з 1248 по 1880 роки, тобто більше 6 століть, нині занесений до Списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Як тільки його будівництво закінчилося, собор тут же стали ремонтувати. Реконструкції не припиняються ні на хвилину, бо самі кельнци впевнені, що якщо собор буде залишений у спокої, то настане кінець світу. До речі, під час бомбардування Кельна в другу світову війну собор не постраждав. Цьому факту є два пояснення. Багато хто вважає, що льотчикам був необхідний орієнтир при обстрілі, тому вони не чіпали храм. За іншою думкою, Кельнський собор настільки красивий, що ніхто не посмів зруйнувати цей архітектурний шедевр.

    Фото достопримечательностей Кёльна: Кельнский кафедральный собор, вид сбоку
    Кельнський кафедральний собор, вид збоку     Подивитися інші фото до статті

    П'ятинефні храм довжиною 144 м справляє незабутнє враження своїми інтер'єрами. Тут знаходяться декілька дивних артефактів, які обов'язково потрібно побачити. Наприклад, золотий релікварій з мощами Трьох Волхвів. Саме для його зберігання і було побудовано цю споруду. Саркофаг, всипаний діамантами, датований кінцем XII - початком XIII століть.
    Серед інших скарбів собору варто відзначити статую святого Христофора, яка може вберегти тих, хто хоча б раз на неї подивиться, від раптової смерті, і розп'яття 975 року. На думку істориків, саме це розп'яття послужило зразком для створення подібних хрестів у наступні століття.

    До входу в Південну вежу собору зазвичай вибудовується велика черга з бажаючих піднятися на оглядовий майданчик, розташований на ній. Щоб побачити місто з висоти, потрібно подолати 500 сходинок.

    Фото достопримечательностей Кёльна: Кельнский собор внутри
    Кельнський собор всередині     Подивитися інші фото до статті

    Місце друге: Будинок одеколону 4711

    Мало хто знає, що німецький місто Кельн вважається батьківщиною одеколону. Це слово перекладається з французької як «вода з Кельна». Без законодавців моди - французів - тут теж не обійшлося. Коли в 1796 році війська Наполеона зайняли Кельн, в якусь світлу голову прийшла геніальна думка пронумерувати всі будинки в захопленому місті, щоб скласти план і добре орієнтуватися на незнайомій місцевості. Так, наполеонівський солдат накреслив на одному з будинків на вулиці Обенмарспфортен яскравою фарбою напис - «№4711». У цьому будинку проживав купець Мюленс, який тримав парфумерну крамницю, де і продавалася ароматна вода, нині відома як одеколон 4711. Засновником першої парфумерної фабрики в світі і винахідником аромату, який прославив Кельн на весь світ, вважається італійський аптекар Джованні-Марія Фаріна. Він відкрив рецепт виробництва одеколону в 1709 році.

    Фото достопримечательностей Кёльна: Дом одеколона в Кельне
    Будинок одеколону в Кельні     Подивитися інші фото до статті

    Зараз в будівлі, яка колись було позначено номером 4711, відкрито Будинок-музей однойменного одеколону. А в будь-якому сувенірному магазинчику міста можна купити на пам'ять про свою подорож флакончик знаменитої «кельнской води». До речі, секрет виробництва істинного одеколону з Кельна надійно зберігається нащадками Фаріни.
    Місце третє: Фонтан Хайнцельменнхен (Heinzelmannchen Fountain)

    Історичний центр Кельна досить компактний, тому в пошуках пам'яток ходити далеко не треба. Поруч з Кельнським собором на вулиці Ам Хоф знаходиться фонтан з невимовною назвою Хайнцельменнхен, який є уособленням місцевої легенди про помічників людини - працьовитих гномів. Вони виконували за кельнців всю домашню роботу, правда, прагнули зробити так, щоб їх ніхто не бачив. Така скритність тільки розпалювала цікавість у серці однієї кумасі, яка проживала в будівлі на набережній Франкенверт, де зараз працює розкішний ресторан. Одного разу невгамовна господиня розсипала на сходах, що ведуть у підвал, де працювали гноми, горох. Коли жінка стала спускатися вниз, щоб побачити маленьких помічників, ті кинулися врозтіч, але посковзнулися на горошинах і впали. Так в Кельні відбулося відразу кілька важливих подій: дамочка розглянула гномів, а ті образилися й вирішили покинути місто назавжди. Відтепер всі кельнци були змушені самостійно виконувати всю роботу по дому.

    Фото достопримечательностей Кёльна: Легендарный Кельнский фонтан с гномиками Хайнцельменнхен
    Легендарний Кельнський фонтан з гномиками Хайнцельменнхен     Подивитися інші фото до статті

    На честь цієї легенди був встановлений фонтан, який прикрашає скульптурна композиція, що зображає господиню і упалих гномів. Її виготовили два скульптора - Едмунд і Генріх Ранарди. Фонтан був відкритий до сторіччя поета А. Копіш, який виклав знамениту кельнську легенду у віршах.
    Місце четверте: Римсько-німецький музей

    Любителям музеїв теж буде чим зайнятися в Кельні. Один з найцікавіших виставкових залів знаходиться близько Кельнського собору. Це Римсько-німецький музей, поштовхом для створення якого послужив досить незвичайний випадок. Під час риття бомбосховища в роки другої світової війни місцеві жителі раптово виявили залишки давньоримської вілли, датованій III століттям н. е. Їх здивованим поглядам постав підлогу площею 70 м кв., Прикрашений чудово збереглася мозаїкою, на якій був зображений бог Діоніс.

    Після війни на місці старовинної вілли був побудований музей, експозиція якого налічує тисячі артефактів, знайдених під час археологічних розкопок. До речі, дуже багато екземплярів цієї колекції виставлені зовні музею. Це і залишки колон, і надгробні пам'ятники, і статуї. Саму мозаїку можна побачити крізь велике скло з боку Кельнського собору. З іншого боку Римсько-німецького музею є частина бруківки, яка була створена стародавніми римлянами.
    Місце п'ятий: Музей шоколаду

    Для ласунів і не тільки в Кельні працює Музей шоколаду, експозиція якого розповідає про історію появи в Європі і виробництва всіма улюблених ласощів з гірких какао-бобів. При музеї відтворено шоколадний магазин XIX століття, де в старовинних вітринах зберігаються цілком свіжі шоколадні вироби, виготовлені тут же - в шоколадному цеху. Він випускає 400 кг цукерок щодня. У вестибюлі Музею встановлений шоколадний фонтан, який працює безперервно. У його «води» можна опускати вафельки або горіхи і тут же поїдати все це пишність. Діти від такого диво-фонтана в захваті!

    Фото достопримечательностей Кёльна: Городская Ратуша в Кельне
    Міська Ратуша в Кельні     Подивитися інші фото до статті

    Місце шосте: Ратуша

    Ратуша була побудована в Кельні в 1135-1152 роках. Трохи пізніше до основної будівлі була додана висока вежа, яку зараз прикрашають 124 скульптури, що зображують героїв міських легенд, тому місцеву Ратушу можна розглядати нескінченно, знаходячи все нові й нові деталі. Особливо цікавим є зображення Платц-Ябекке, виконане з дерева. Цей герой розкриває рот і висовує язик при кожному ударі місцевих курантів.

    На жаль, оригінальна вежа була зруйнована під час бомбардувань другої світової війни, тому те, що ми бачимо зараз, це її ретельно відтворена копія. Однак не вся Ратуша постраждала під час війни. Майже незайманою виявилася невелика прибудова, звана Альтанкою Ратуші, яка була поставлена в 1569 році.

    Фото достопримечательностей Кёльна: Грандиозная церковь Грос-Санкт-Мартин ночью
    Грандіозна церква Грос-Санкт-Мартін вночі     Подивитися інші фото до статті

    На бруківці біля Ратуші каменями іншого кольору відзначені обриси єврейського гетто, а скляна піраміда оберігає від руйнівного впливу вологи та повітря залишки іудейської лазні - мікви. Цікаві туристи з подивом виявляють під пірамідою і колони давньоримського храму. Таке дивне сусідство лише доводить, що береги Рейну завжди були гостинні.
    Місце сьоме: церква Грос-Санкт-Мартін

    У Кельні розташовано 12 романських церков, побудованих в період з XI по XIII століття. Всі вони по-своєму цікаві, кожна має унікальні особливості, але найбільш цікавою вважається Грос-Санкт-Мартін. Католицька церква, назва якої в перекладі з німецької звучить як «Великий Святий Мартін» своїм головним фасадом виходить на набережну.

    Місцеві археологи припускають, що за часів давньоримської колонії на місці цього храму розташовувалися або арена для занять спортивними іграми, або святилище, присвячене римським богам. У II столітті н. е. тут побудували складські приміщення. Сама церква з'явилася як частина бенедиктинського абатства, заснованого в 953-965 роках. Правда, початкове будівля згоріла під час пожежі 1150, тому в 1172 році тут з'являється романський храм, будівництво якого тривало до 1220 року.

    Фото достопримечательностей Кёльна: Одна из лепнин на фонтане с гномами в Кельне
    Одна з ліпнини на фонтані з гномами в Кельні     Подивитися інші фото до статті

    Абатство, а також церква при ньому були знесені через їх катастрофічного стану в 1839 році, а вже через 4 роки місто вирішує відновити хоча б Великого Мартіна. Дуже великі руйнування ця церква отримала під час другої світової війни, але з часом була відтворена за старовинними кресленнями. У наш час в костьолі Святого Мартіна зберігаються частки мощей святої Бригіти і святого Себастьяна.

    Кельн прекрасний у будь-який час року, але найбільший наплив туристів це місто відчуває під час проведення знаменитого місцевого карнавалу, який починається 11 листопада в 11 годині 11 хвилин ранку з «Бабиного четверга» - символічного бунту жінок проти чоловіків. Карнавал проходить щорічно вже понад 200 років і вважається черговий пам'яткою Кельна.

Марціальні води - перший курорт Росії

    Різні причини спонукають мандрівників приїжджати в Марціальні води. Хтось хоче поправити здоров'я у відомому своїми залозистими мінеральними водами і лікувальними грязями санаторії. Активних туристів тягнуть в ці місця прекрасні лижні взимку, швидкі ріки влітку і верхові кінні прогулянки. А екскурсанти приїжджають в Маціальние води помилуватися на історичні місця, пов'язані з епохою Петра Великого.

    У будь-який час року поїздка в привабливе царство карельської природи буде такою, що запам'ятовується. Літо тут помірно тепле. Середня температура в липні +16 градусів. А зима не відрізняється сильними холодами. У січні, в середньому -12 -16 градусів.
    Як дістатися до Марциальних вод

    Це чудове місце знаходиться в самому центрі озерного і лісового царства - Карелії, в 54 км від її столиці, в Кондопожском районі. Від Петрозаводська до курорту веде хороша асфальтована дорога (шосе Р15). Можна скористатися рейсовим автобусом або приїхати на автобусі санаторію, який відправляється прямо від площі біля залізничного вокзалу Петрозаводська. До курорту також можна доїхати на машині самостійно або скористатися послугами таксі.

    Фото достопримечательностей Карелии: Зимняя сказка в Марциальных водах
    Зимова казка в Марциальних водах     Подивитися інші фото до статті

    У Петрозаводську багато туристичних фірм, що пропонують 4-5 годинні автобусні екскурсії в Марціальні води. У такі тури включені трансфер в обидві сторони, відвідування каплиці та музею, дегустація мінеральної води та пішохідна екскурсія по території санаторію.
    Санаторне лікування в Марциальних водах

    Санаторії «Марціальні води» і «Палаци» лікують різні хвороби. Гостей приймають у кількох корпусах цілий рік. Всі приїхали можуть скористатися водо- і грязелікарнями, різноманітними ваннами, кількома видами масажу і лікувальними душами. В санаторії є критий плавальний басейн і комфортабельна сауна, зал лікувальної фізкультури, тенісний корт та більярд.

    Фото достопримечательностей Карелии: На территории курорта
    На території курорту     Подивитися інші фото до статті

    Як і будь-якому професійному медичному закладі, на курорті є безліч лікувально-діагностичних кабінетів і послуг. Тут роблять ультразвукове дослідження, лазерну і фітотерапію, ЕКГ і функціональну діагностику.
    Лікування проводиться за санаторно-курортним картах і розраховано, зазвичай, від 12 до 21 дня. Гості знаходяться при повному пансіоні в одномісних і двомісних номерах.
    Лікувальні властивості мінеральної води

    Основна цінність місцевої води зумовлена високим вмістом у ній двовалентного заліза - від 17 до 95 мг на 1 л. Ще за часів Петра I мінеральна вода з тутешніх джерел отримала назву «марціальної» - на честь бога війни і заліза Марса. Залізисті води, якими славиться курорт, насамперед, застосовують для лікування захворювань органів травлення. Регулярне вживання води значно підвищує вироблення шлункового соку. А це особливо важливо для людей, що страждають хронічним гастритом.

    Місцева вода допомагає також хворим з проблемами жовчного міхура: дискинезиями жовчовивідних шляхів і холециститами. Пиття мінеральної води корисно для людей з хворими нирками, оскільки значно покращує функцію виділення і полегшує болі при сечокам'яній хворобі.

    Фото достопримечательностей Карелии: Табличка над лечебным источником
    Табличка над лікувальним джерелом     Подивитися інші фото до статті

    Вчені досліджували склад марціальної води і знайшли в ній різні мінерали. Тому воду курорту стали застосовувати для лікування захворювань серця і судин, при порушеннях обміну речовин і для допомоги хворим з наслідками радіаційного опромінення.

    Марціальні води прописують пацієнтам з низьким рівнем гемоглобіну. Часто одного курсового лікування досить, щоб рівень червоних кров'яних тілець повернувся до норми. Сьогодні залізисті води виходять на поверхню в чотирьох свердловинах, різної глибини. Хімічний склад води та її лікувальні властивості у всіх свердловинах різні.

    Фото достопримечательностей Карелии: Лыжные прогулки на территории курорта
    Лижні прогулянки на території курорту     Подивитися інші фото до статті

    Грязелікування на курорті

    Для лікування хворих застосовують метод обгортання і використовують сульфидно-мулові грязі з Габозера. Їх добувають в декількох кілометрах від санаторію. Цілюща грязь містить речовини, близькі до природних людських гормонів і вітамінів, а також кальцій, магній і залізо. Вона легко засвоюється, і завдяки високій вологості і слабкої мінералізації, не сушить шкіру.

    Габозерскіе бруду застосовують як спазмолітики, для знеболюючого, протизапального і розсмоктуючої ефекту. Грязелікування допомагає хворим підвищити адаптаційні можливості, і надає хороший, довгий за часом, оздоровчий ефект.
    Історія курорту

    Одного разу, в зимові місяці 1714 кріпака, жителя села виду Івана Рябоева відправили на Равболото, щоб контролювати перевезення на підводах залізної, як тоді говорили - болотної, руди. Він був нездоровий («тужив сердечною хворобою»). Після того, як Рябо випив води з місцевого джерела, здоров'я його якісно покращився. Селянин повідомив від цьому Циммерману, керуючому Кончезерского заводу з виплавки чавуну. Той, у свою чергу, «доповів згори» Віллімом Генніну, коменданту Олонецких гірських заводів.

    Петро I в цей час підписав указ про пошук цілющих вод на території Росії. Геннин відправив лист з інформацією про знайдені джерелах сподвижникові царя Федору Апраксину. Так майже через 3 роки, восени 1717, Петро доручив своєму особистому лікарю Лаврентію Блументрост поїхати і на місці дослідити джерела.

    Фото достопримечательностей Карелии: Зимний пейзаж в Марциальных водах
    Зимовий пейзаж в Марциальних водах     Подивитися інші фото до статті

    Медики визнали результати впливу води на хворих позитивними. І Петро наказав збудувати біля джерел перший палац з дерева. Віллімом Генніну був наданий прикрашений коштовностями портрет, із зображенням царя і 600 рублів. А Івана Рябоева нагородили трьома рублями, і він став вільним селянином.

    Перше курортне поселення в 1718 р назвали Палаци. Сам Петро приїжджав до Марціальні води 4 рази для відпочинку і лікування. Після його смерті курорт поступово запустів. У 30-х роках XX століття тут проживало всього 20-25 чоловік. Тільки в кінці 50-х років почалося здійснення проекту будівництва великого поселення для використання мінеральних джерел - друге народження здравниці. У 1964 році санаторій прийняв перших відпочивальників.
    Музей-заповідник «Марціальні води»

    Музейна експозиція була відкрита в кінці 40-х років XX століття і зараз як філія республіканського краєзнавчого музею включає кілька об'єктів: церква апостола Петра, будинок Гірничого відомства (де розташований сам музей) і два павільйони.
    Дерев'яна церква була побудована в 1721 р А освятили її роком пізніше на честь апостола Петра, і приписали до місцевого Кончезерскій заводу. Це єдиний пам'ятник архітектури в селищі, що дійшов до наших днів з часів Петра Великого.

    Фото достопримечательностей Карелии: Церковь Святого Петра на территории Марциальных вод
    Церква Святого Петра на території Марциальних вод     Подивитися інші фото до статті

    Місце церкви була вибрано між двома пагорбами, на помітному підвищенні. Будували храм за проектом і кресленнями самого царя Петра з бруса, імітуючи лютеранські церкви. Дерев'яний храм у формі хреста як зовні, так і всередині зберігся практично без змін. Тут можна побачити зроблені Петром I точені свічники.

    Двохярусний різьблений іконостас оповідає про перемогу Росії у Північній війні. Живопис, ікони та дерев'яні скульптури початку 18 століття прекрасно збереглися. Цікаво, що до наших днів без змін збереглися і оригінальні, що нагадують квіткові вази, печі, виконані з чавунного лиття.

    Музейна експозиція знаходиться в «Будинку доглядача» (інакше званого ще - будинком Гірського відомства). Його побудували в 1830 р поруч із цілющими джерелами. Це знання - єдине зі збережених будівель села Палаци, яке практично повністю знищили під час будівництва курорту в радянські роки (у середині XX століття). Музей невеликий, але дуже цікавий. Тут можна побачити справжні речі, що збереглися з колишніх палацових споруд. Є також продукція чавунних заводів з Олонца часів Північної війни.

    Фото достопримечательностей Карелии: Иконостас церкви апостола Петра
    Іконостас церкви апостола Петра     Подивитися інші фото до статті

    Цікавий невеликий павільйон, який побудували в 1858 р над джерелом лікувальної води. Його будівництво приурочили до урочистостей під час приїзду сюди царя Олександра II. Інший павільйон підноситься там, де вели залізорудну видобуток в роки, коли місцевість для курортних потреб вже не використовувалася.

    Цікаво побувати на курорті влітку, 12 липня, коли тут проводиться щорічне святкування «Петрова дня». У церкві в цей день проходить богослужіння, присвячене пам'яті святих Петра і Павла. А у мінеральних джерел організовують великий світське свято, де виступають професійні та аматорські хорові та театральні колективи.
    Музей-заповідник працює з вівторка по неділю (понеділок - вихідний день) з 10.00 до 17.00.
    Що ще подивитися біля Марциальних вод

    Курорт оточений старими карельськими лісами. Поруч знаходиться заказник карельської берези і соснові бори. По околицях санаторію добре здійснювати пішохідні, лижні та кінні прогулянки. На місцевих озерах відмінна риболовля.

    З Маріцальних вод організовують цікаві екскурсії до водоспаду Ківач, до мармурового кар'єру Рускеала, на острів Кижи, в Святотроїцький чоловічий монастир Олександра Свірського, в Важеозерскій чоловічий монастир і на місцеву пасіку.

Бельгія: як загубитися в середньовіччі знайтися в сучасності

    «Єдине, чого бельгійці ... не в силах знести, так це коли їх запитують, чи не французи чи вони» (Ентоні Мейсон, «Ці дивні бельгійці»). Втрамбовуючи валізи в бельгійське королівство, ми розшукали на мапі чотири її головних особи - Брюссель, Антверпен, Брюгге, Гент. У кожного - своя казка, кожен - особлива пам'ятка. Побачити її - зібрати мозаїку незвичайною землі.

    Антверпен - місто мужика Брабо

    Розглядати пам'ятки Бельгії почали з Антверпена, десантуватися з автобуса, в 5:00 ранку. Місто ще спало. У маленькій забігайлівці попросив чай («tea»). Барменша розкусила мій англійська не відразу. «Туборг?», - Сонно перепитала вона, яка звикла до пивним пристрастям своїх клієнтів. Так символічно стартувало знайомство з Бельгією. Тоді ми ще не відали, що пиво в бельгійських краях - національне хобі, виробляють 900 його варіантів! У СРСР, пам'ятається, було два пива: «пиво є» і «пиво ні».

    Фото достопримечательностей Бельгии: Площадь Гроте Маркт в Антверпене
    Площа Гроті Маркт в Антверпені     Подивитися інші фото до статті

    Швидко помітили підноситься над містом вежу. Де б ви не знаходилися в Антверпені, ви її побачите. Вежа - середньовічна, 123-метрова й належить собору Антверпенської Богоматері - покровительки міста. Храм ХIV-ХVI століть приголомшливо красивий - і фасад, і вівтар, і чотири полотна самого Пітера Рубенса, які, на жаль, не можна фотографувати.
    Рубенса в Антверпені бачили всюди - в церквах, в музеях, в пам'ятнику. Будинок, в якому він жив, перетворений на музей, атакований численними шанувальниками. Цінних експонатів тут, правда, трохи; більшість з них розбіглося по кращих музеях світу. Проте, як каже одна моя знайома фанатка Рубенса, «якщо ви були в Антверпені і не зайшли в Музей Рубенса, то або ви були проїздом, або мистецтво для вас - проїзд». Довелося зайти. Особливо вразив автопортрет майстра. Якось інакше собі його уявляв.

    Фото достопримечательностей Бельгии: Собор Антверпенской Богоматери
    Собор Антверпенської Богоматері     Подивитися інші фото до статті

    Не пройшли повз головній площі - Гроті Маркт. На ній століттями торгували, стратили і милували. Ратуша ХVI століття, прикрашена статуями, геральдикою і фресками, виглядає як ошатно одягнена жінка. Шкода, не завжди вона доступна для туристів. А посередині площі стоїть мужик з чиєюсь відрубаною рукою. Фонтан-статуя. Почали гадати: хто це? Вдалися до допомоги місцевого населення. Дівчина в рваних колготках (тут це норма) розповіла нам чудову легенду. Чоловіка звуть Сільвіус Брабо, він врятував місто від шкідливого велетня, який жив в замку на березі місцевої річки Шельда і стягував непомірну данину з пропливають кораблів. Майже, як наша митниця. Хто не хотів платити - позбавлялися рук. Одного разу в ці краї занесло римського воїна Брабо. Данина давати він відмовився, відрубав лиходієві руку і викинув у річку. Так від слів «ант» (рука) і «верп» (кидати) народилося ім'я міста.

    Фото достопримечательностей Бельгии: Статуя римского воина Брабо в Антверпене
    Статуя римського воїна Брабо в Антверпені     Подивитися інші фото до статті

    Їхали з Антверпена на поїзді з Центрального вокзалу. Дуже колоритне будівлю. Якби не снують туди-сюди поїзди, вирішив би, що це палац. До речі, поїзди зручні для «бельгійського» подорожі. Вони комфортні і ходять, як швейцарський годинник. Та й відстані між містами невеликі. Для поїздки з Антверпена до Брюсселя достатньо 40 хвилин.
    Брюссель зі смаком шоколаду

    По столиці ЄС бродили з плиткою бельгійського шоколаду. Місцеві аптекарі в ХIХ столітті так хімічили над засобами від кашлю, що «докашлялісь» до винаходу гіркого шоколаду. А пізніше і до знаменитого «праліне». Сьогодні слава марок «Neuhaus», «Godiva» та ін. Гримить по планеті. Роблять їх з добірних какао-бобів, часто вручну, а тонкощі виробництва «се велика таємниця».

    Навіть, якби весь Брюссель складався з однієї тільки площі Грант Плас, він все одно був би обов'язковий для відвідування. У прекрасній Ратуші ХV століття досі засідає муніципалітет, проникнути всередину можна тільки по вівторках-середах, з екскурсією. Інтер'єр залів виявився дуже елегантним - картини, скульптури. Тільки туристів багато - шедеври затуляють. На Ратушу «дивиться» Будинок короля. Побудований в ХIII столітті, потім кілька століть перебудовувався. Ніколи жоден король в ньому не проживав, а назва - лише гримаса історії. Сьогодні тут Музей міста. Минуло перед нами брюссельське минуле, особливо запам'ятався макет з видом міста в ХIII ст. Органічно доповнюють картину площі розкішні будинки професійних гільдій родом з ХVII століття. Вечорами, щедро освітлена підсвічуванням, Грант Плас особливо чарівна. Літній брюсселец, що показав нам дорогу, сказав, що краше їх площі в світі немає. Мабуть, я з ним погоджуся.

    Фото достопримечательностей Бельгии: Площадь Гранд Плас в Брюсселе
    Площа Гранд Пляс в Брюсселі     Подивитися інші фото до статті

    Біля Грант Плас знаходиться легендарний «Пісяючий хлопчик» . За легендою таким нехитрим способом він загасив під час війни запалений ворогами гніт і врятував місто від пожежі. Ми «хлопчика» мало не «прогавили». Сам він маленький, розміром з немовляти. Зате вічно навколишнє його натовп туристів - велика. По натовпу його і визнали. До речі, наряди він змінює по кілька разів на тиждень і це барвиста церемонія. «Сфоткати» в обнімку з «хлопчиком» важко: в кадрі постійно хтось маячить.

    По карті набрели на грандіозний Королівський палац. Але ... він був закритий для відвідування. Довелося милуватися його сяючими кришталевими люстрами тільки на фотографіях путівника. Зате побували у величному Соборі Св. Михайла, побудованому в ХIII-ХVI ст. в поєднанні різних стилів. Вразив і чудовий внутрішній ансамбль храму: розкішний вівтар, статуї апостолів, вікна з дуже яскравими вітражами.

    Фото достопримечательностей Бельгии: Собор Св. Михаила в Брюсселе
    Собор Св. Михайла в Брюсселі     Подивитися інші фото до статті

    Якщо сісти на трамвай № 81, а вийти на кінцевій «Хейсель», то перед вами буде конструкція в 102 метра - «Атоміум». Це модель молекули заліза, збільшена в мільярди разів і символічна для столиці вже не менше брюссельської капусти. У верхньому кулі - оглядова площадка і Брюссель, як на долоні. А по сусідству з «молекулою» - кумедний парк «Міні-Європа», що перетворив популярні європейські будівлі в мініатюри.
    У Брюгге біг часу скасували

    Приїхати в Брюгге - це перенестися в середні віки. Метушливий ХХI століття цю територію минулих епох, схоже, не зачіпає. У середньовіччі місто процвітало, в ХIV-XV ст. був найбагатшим торговельним центром Північної Європи. Але кон'юнктура - дама мінлива - змінила і на 400 років Брюгге немов заснув. Пробудився в кінці ХІХ століття і став музеєм під відкритим небом.
    Ми зустріли милі будиночки, побудовані ще в ХV столітті, чарівні башточки і шпилі. Мальовничі канали навіяли спогади про Венеції. А вітряні фламандські млини немов зійшли з картин Яна Брейгеля старшого. Але, дослідивши міський центр не гірше бельгійського детектива Еркюля Пуаро, не знайшли жодної типової багатоповерхівки. Машин мало, зате крокують карети по бруківках. Сучасна вулична скульптура не надихнула ... не вписується в міські пейзажі.

    Фото достопримечательностей Бельгии: Вид на Брюгге с канала
    Вид на Брюгге з каналу     Подивитися інші фото до статті

    У центрі забрели на Ринкову площу. Ви дивилися фільм «Залягти на дно в Брюгге»? Саме тут гуляли герої Глисона і Фаррелла. По 366 ступеням ми підійнялися на дозорну вежу Белфорт. Її куранти з мелодійним передзвоном дзвонів колись скликали городян на всенародні збори. З оглядового майданчика відкрилася чудова панорама міста. По сусідству ринок, що працює ще з середньовіччя.

    На прекрасною, як бельгійські гобелени, площі Бург вразила пишність архітектурних форм і змішання стилів. Порадував очей вишуканий фасад ратуші ХV століття, шалено красива архітектура Базиліки Святої Крові Христової. У церкві Богоматері, що будувалася майже 200 років в XII-XIV ст., Поспішили до «Мадонні з немовлям» Мікеланджело. Особливо дивний місто ввечері та вночі.

    Фото достопримечательностей Бельгии: Площадь Бург в Брюгге
    Площа Бург в Брюгге     Подивитися інші фото до статті

    Гент з човна

    Гент цікавий не менше, ніж Брюгге. Сьогодні це невелике затишне містечко, але в XIII-XV ст. був другим у Західної Європи за розмірами. Після Парижа. Стверджують, що Гент найкраще відчуєш ... в човні. Ми вирішили перевірити і вирушили в незвичайну прогулянку по міських каналах. Не пошкодували. Пропливали біля відбивали у воді старовинних будинків і отримали море вражень.

    Як і Брюгге, і Антверпен, Гент ідеальний і для променаду. Центр без авто, вулиці рясніють клумбами, в повітрі аромат вафель і на кожному кроці, немов з капелюха фокусника, з'являлися цікаві пам'ятники. Особливо вразив Собор Св. Бавона своїм знаменитим Гентським вівтарем ХV століття - твором братів ван Ейків.

    Фото достопримечательностей Бельгии: Собор Святого Бавона в Генте
    Собор Святого Бавона в Генті     Подивитися інші фото до статті

    На вузьких вуличках старовинного району Патерсхол, задивившись на симпатичні цегляні будиночки, трошки заблукали. Якщо і ви тут заблукаєте, місцеві жителі охоче прийдуть на допомогу. Якщо не будете лаяти бельгійського короля або плутати бельгійців з французами.

    З середньовічного замку Гравенстен, здається, ось-ось вийдуть якісь ... мушкетери від Дюма. Спочатку тут знаходилася резиденція графів Фландрії, пізніше суд і в'язниця, а тепер - музей правосуддя з знаряддями катувань і камерами. Але туристів не катують. Перевірили.

    Фото достопримечательностей Бельгии: Замок Гравенстен в Генте
    Замок Гравенстен в Генті     Подивитися інші фото до статті

    Трохи статут, заглянули в кафешку. На вході пропустив вперед молоду жінку. Вона подякувала, але на обличчі відбилося здивування. Місцевим етикетом подібне не передбачено.

    Бельгію можна назвати країною для гурманів туристичної кухні. Допитливий турист схожий на розумну дитину: намагається осягнути неосяжне, переживає, якщо щось цікаве проходить мимо. Бельгія же своїми старовинними тихими вуличками і ляльковими будиночками схожа на улюблену іграшку дитини. З нею хочеться часто грати, а коли її довго не бачиш, то починаєш по ній нудьгувати ...

Wednesday, April 1, 2015

Вічне свято - Московський зоопарк

    Коли на серці свято і коли на душі важко - сходіть в зоопарк. У щоденному міському пресингу ми забуваємо, що є інший світ, схожий на нас, але живе зовсім за іншими законами - царство тварин. Дозвольте собі відпочити і поспостерігати. Знайдіть у собі мудрість повчитися у них щоденної радості. Давайте забудемо про всі проблеми в старому Московському зоопарку.

    Місцевість, де зараз розбита територія зоопарку, носила у москвичів назву «Пресненський ставки». Тут, в долині річки Пресні, в оточенні плодоносних садів, луків і мальовничих пагорбів, жителі міста завжди любили гуляти. Коли вибирали місце для зоосаду, як його тоді називали, враховували, що воно повинно мати хороші під'їзди і має бути доступне для більшості жителів міста, і особливо для не багатий городян.

    Основні зусилля для відкриття саду доклало Імператорська російське суспільство акліматизації тварин і рослин, і зокрема, співробітники Московського університету, професора К.Ф. Рулье, А.П. Богданов і С.А. Усов. А головні фінансові внески на утримання тварин внесли члени царської сім'ї та заможні москвичі.

    Фото достопримечательностей Москвы и Подмосковья: Белые медведи в Московском зоопарке
    Білі ведмеді в Московському зоопарку     Подивитися інші фото до статті

    І ось, до величезної радості жителів Москви, в останній день січня 1864 перший у Росії зоосад був відкритий. Перші відвідувачі могли подивитися 134 домашніх і 153 диких звірів і птахів, а також 7 плазунів. Звичайно, в колекція надавала можливість побачити насамперед представників тваринного світу Росії: ведмедів, лосів, вовків, зайців, білок, їжаків. Але новий зоосад міг похвастати і привезеними дивинами - двома левами і ягуаром, носорогом, леопардом і алігатором.

    З самого початку зоосад був не просто публічним видовищем. Тут підбирали і виводили кращі для того часу домашні породи тварин, тобто займалися селекційною роботою. Крім того, працівники акклиматизировали породистих тварин з інших країн для підвищення племінного якості вітчизняних порід.

    Фото достопримечательностей Москвы и Подмосковья: Розовые фламинго в Московском зоопарке
    Рожеві фламінго в Московському зоопарку     Подивитися інші фото до статті

    Для поповнення колекції, оправлялись експедиції по затриманню звірів у дикій природі. Звірів для зоопарку купували і їх дарували представники імператорської сім'ї.
    Зоопарк переживав непрості часи разом з усією країною - роки революції і Великої Вітчизняної війни. Але завжди поряд з тваринами знаходилися біологи-ентузіасти, які люблять тварин, чия праця і безкорислива робота дозволили зберегти колекцію.
    Які звірі є на Старій території

    Зоопарк столиці за площею території другої в Росії. Найбільшу територію має Ярославський зоопарк - 120 га. Зараз в Московському зоопарку експонується понад 1150 видів звірів і птахів. А чисельність ссавців, птахів, рептилій, амфібій, риб і безхребетних наближається до 9000.

    Експозиції звірів і птахів знаходяться на Старої і Нової територіях. Їх єднає пішохідний міст над Великій Грузинській вулицею. Біля нього живуть водні тварини - нутрії. Трохи далі - японські макаки, лінивці, єноти, південно-американський щетинистий броненосець і морські котики. Місцеві лінивці давали потомство чотири рази, що велика рідкість для звірів, що містяться в зоопарках.

    Фото достопримечательностей Москвы и Подмосковья: Амурский тигр в Московском зоопарке
    Амурський тигр в Московському зоопарку     Подивитися інші фото до статті

    На Старій території можна подивитися велику колекцію представників фауни Росії. Живуть тут зайці біляки і русаки, і їх одвічні вороги - руді лисиці. У пташиних вольєрах гніздяться мешкають в російських лісах сойки, ворони, строкаті дятли, галки і сороки. Тут можна побачити досить укритті звірів наших лісів - єнотовидного собаку та куницю. Привільно живеться тут бобрам і соболям. І звичайно, великому лісовому хижакові - вовку. У зоопарку їх живе пара.
    На Старій території розташувалися багаті колекції звірів і птахів Південної Америки та Австралії, кішки тропіків і очкові ведмеді, гну та тапіри, вівцебики і сивучи, жирафи, а також всіма улюблений слоновник. Примітно, що перший індійського слона зоопарку подарував імператор Олександр II.

    Стара територія багата птахами. Тут можна подивитися журавлиний розплідник, скелю хижих птахів і справжній Будинок птахів, мешканцями якого стали екзотичні пернаті більше 70 видів.
    Які звірі є на Новій території

    Напевно, найпривабливіше для малюків місце на Новій території зоопарку - це дитячий майданчик або дитячий зоопарк. Тут живуть справжні герої казок: сім маленьких козенят, лисиця і журавель. Малюки можуть подивитися пристрій справжнього інкубатора і побачити вилупилися курчат. Дві години в день, якщо немає дощу, з 12.00 до 14.00 тут працює майданчик спілкування з тваринами і домашніми птахами.

    Фото достопримечательностей Москвы и Подмосковья: Смешная лошадка
    Смішна конячка     Подивитися інші фото до статті

    На новій території знайшли свій притулок мешканці тераріуму і екзотаріума. Тут можна подивитися коней і африканських копитних - зебр і чорних антилоп. А поряд з ними у вольєрах живуть африканські страуси, сімейства сурикатов і незвичайно маленькі (вагою 1,5-2 кг) гірські карликові антилопи дик-дики.

    Московський зоопарк славиться своєю колекцією мавп, 30 видів яких живуть в «Будинку приматів». В залежності від пори року вони розташовуються в зимових або літніх вольєрах. На великому ставку оселилися і гніздяться водоплавні птахи: гоголі, большещекіе казарки, чорношиї лебеді, пелікани, баклани і білі гуси. Неподалік від павільйону «Копитні Африки» знаходиться Острів звірів - красиво облаштована територія для левів, носух, ведмедів і тигрів.

    На Новій території можна подивитися тварин і птахів, що живуть в полярних областях, а також верблюдів, оленів і гірських козлів. Тут знаходиться відкритий ще в 1878 році інсектарій з найбагатшою колекцією комах з усіх континентів.
    Екскурсії, лекції та зоотерапія

    Для груп відвідувачів можна замовити різні екскурсії по обидва територіям зоопарку: оглядову, «Тваринний світ Росії», «Рідкісні види тварин та їх охорона», «Таємниці тропічного лісу» (з відвідуванням Оранжереї, Виставки амфібій і Нічних джунглів), «Сезонні явища в життя тварин »,« Тварини - герої казок »,« Домашні тварини »та« Нічний світ ».
    При бажанні, можна прослухати тематичні лекції про тварин Підмосков'я і про звірів і птахів, що мешкають у великих містах. На лекціях можна дізнатися як живуть звірі в умовах зоопарку, чим харчуються і як розмножуються в неволі.

    Учнів шкіл зоопарк запрошує на тематичні пізнавальні уроки і заняття з малювання тварин. А для дітей з вадами здоров'я є спеціальні програми терапевтичних контактів зі спеціально підготовленими тваринами. Такі незвичайні зустрічі проходять як в самому зоопарку, так і у звичній для дітей обстановці дитячих будинків та інтернатів. Зоотерапія виявляється дуже корисною і бажаною для хлопців.

    Фото достопримечательностей Москвы и Подмосковья: Орангутан в Московском зоопарке
    Орангутан в Московському зоопарку     Подивитися інші фото до статті

    Чим розважитися в зоопарку

    Навряд чи найпопулярніше місце розваг Московського зоопарку - Коло катання на поні, який працює з 11.00 до 14.30. Дітвору тут катають на спеціальних візках влітку і санях взимку. Організовано таке катання було дуже давно, і в деяких сім'ях зберігаються фотографії щасливих дітей за кілька поколінь.

    Зоопарк запрошує малюків і дітей старшого відсвяткувати на своїй території дні народження. Учасників торжества чекають спеціальні розважальні та пізнавальні програми, квести і, звичайно, святковий торт! По всій території працює багато кіосків з напоями, морозивом, солодощами, іграшками та тематичними сувенірами.

    Фото достопримечательностей Москвы и Подмосковья: Верблюд отдыхает
    Верблюд відпочиває     Подивитися інші фото до статті

    Вартість квитків

    Ціна для дорослих - 300 рублів. Діти до 17 років, учні всіх типів освітніх установ, студенти, військовослужбовці, пенсіонери та багатодітні сім'ї можуть відвідати зоопарк безкоштовно.

    Окремі квитки потрібно купувати для відвідування екзотаріума (каса працює з 11.00 до 16.30, ціна квитка для дорослих - 50 руб., Для пільгових категорій - 10 руб.), Виставки рептилій і для катання дітей в екіпажі.

    Територія зоопарку відкрита з 10.00 до 17.00 (каси закриваються на годину раніше) щодня, крім понеділка.

Соляна шахта у Величці: подорож, як у Жюля Верна чи пуд солі є необов'язково

    Чи були ви коли-небудь в храмі на глибині 100 метрів під землею, фрески, скульптури та вівтар якого вирізані з кам'яної солі ніби з мармуру? Чи можете собі уявити підземну шахту такого розміру, в якій запускали повітряну кулю і стрибали з тарзанки? Крім того, вам складно буде повірити, що в Середні століття за невелику брилу солі можна було купити ціле село. У всьому цьому ви переконаєтеся, якщо відвідаєте соляну шахту близько Кракова в селищі Величка - найбільше месторождніе солі в Європі і друге за велич на планеті Земля.

    Польща, десять кілометрів від Кракова, містечко Величка, соляна шахта. Мільйони років тому на цій території простягалося величезне море. Але клімат різко змінювався, море висохло, а гори солі після нього залишилися. Стовбур Даниловича з ХVII століття використовувався для транспортування солі і робітників, а зараз по ньому можемо спуститися ми ... і потрапимо у величезний підземний місто зі своїми вулицями, пам'ятниками, скульптурами, галереями, магазинами, солоними озерами, печерами, звивистими коридорами і таємницями ... І відчуваєш себе тут, як у романі Жюля Верна «Подорож до центру Землі» про пригоди дослідників глибоко-глибоко під землею. Пам'ятаєте? В земних надрах вони знаходять стародавньої людини, печеру кристалів, підземне море ...

    Фото достопримечательностей Польши: Так выглядит вход в соляные шахты, под скромным зданием размещается целый соляной город
    Так виглядає вхід в соляні шахти, під скромною будівлею розміщується цілий соляної місто     Подивитися інші фото до статті

    Сіль - всьому голова!

    У давнину сіль у Польщі навіть заміняла металеві гроші. А бували часи, коли цей шматок «білого золота» навіть прирівнювався до шматка справжнього золота. Велічка - це етапи великий соляної історії. Селища людей, що займаються солеварінням, з'явилися в цій місцевості ще в кам'яному столітті. Спочатку сіль добували з джерел, що знаходяться на поверхні землі, за допомогою випаровування води. Але поступово соляні запаси на поверхні стали виснажуватися, довелося рити колодязі. Почалася розробка солі під землею, відкрили поклади кам'яної солі, так з'явилася шахта. З XIII по XX століття, цілих сім століть тут добували і піднімали кам'яну сіль. На гігантській території - дев'ять підземних поверхів глибиною від 60 до 300 метрів і протяжністю близько 250 кілометрів. Тутешні соляні копальні були найбільшими в Європі. Це історія боротьби людини за підпорядкування собі природи, історія розвитку технічної думки, історія життя місцевої громади ...

    Фото достопримечательностей Польши: Подлинный механизм, предназначавшийся для вертикальной транспортировки соляных глыб, весом до 2 тонн. Приводился в движение четырьмя лошадьми
    Справжній механізм, що призначався для вертикального транспортування соляних глиб, вагою до 2 тонн. Приводився в рух чотирма кіньми     Подивитися інші фото до статті


    Багато чого пам'ятає і знає ця шахта. Пам'ятає королів і президентів, науковців та інженерів, простих гірників і відомих гуманістів, війни та іноземних завойовників, ручні роботи, коней і машини. Пам'ятає і те, як у середні віки дохід від сольової продажу деколи добігав ... до третини всієї скарбниці держави. А король Казимир Великий, завдяки цьому, навіть фінансував Краківську академію.

    Фото достопримечательностей Польши: Камера Яновице. Солекопы преподносят княгине Кинге соль и кольцо, которое по легенде появилось в том месте, где в 13-ом веке были обнаружены залежи соли в Величке
    Камера Яновіце. Солекопи підносять княгині Кинге сіль і кільце, яке за легендою з'явилося в тому місці, де в 13-му столітті були виявлені поклади солі у Величці     Подивитися інші фото до статті

    Спочатку роботи в соляному руднику проводилися вручну. Потім у міру розвитку технічного прогресу збільшувалася застосування різних механізмів і значно зростали обсяги виробництва. Так, уже в ХV столітті гірники виробляли 8000 тонн солі на рік. У XVI-XVII століттях виробництво перевалило за 30 000 тонн і трудилося тут близько двох тисяч шахтарів. У ХIХ столітті проходить механізація гірничих робіт, активно використовуються вибухові матеріали. ХХ століття - поява модернізованої солеварніци, нові методи і технології видобутку солі. За часів нацистської окупації в шахті збиралися будувати підземний завод для виробництва військової техніки, але успіхом ця ідея не увінчалася. У другій половині XX століття добування солі поступово припинилося, коли ці роботи почали призводити до руйнування туристичних маршрутів.

    Фото достопримечательностей Польши: В камере короля Казимира
    У камері короля Казимира     Подивитися інші фото до статті

    Коперник, Гете і Свята Кінга

    Шахта - не тільки місце видобутку солі, але і дивовижне простір художньої творчості, унікальні скульптурні та архітектурні вироби з солі, майстерність дерев'яних кріплень від платників. Під час двох-тригодинних екскурсій до послуг туристів близько двадцяти різних залів-камер і каплиць. Камера польського короля Казимира Великого з'явилася в XVIII столітті. У діяльності шахти він відіграв велику роль, саме в період його правління в ХIV столітті був випущений статут, який регулював видобуток солі, регламентував права і привілеї гірників. Про це нагадує камерний бюст короля. Миколі Копернику, ймовірно, доводилося бувати в шахті. У всякому разі, одна з камер носить його ім'я. У 1973 році, до 500-річчя з дня народження великого польського астронома в ній встановили йому пам'ятник.

    Фото достопримечательностей Польши: В камере Коперника соляной памятник знаменитому астроному
    У камері Коперника соляної пам'ятник знаменитому астроному     Подивитися інші фото до статті

    Є камера під назвою «Веймар». У цьому німецькому місті довгий час жив Йоганн Вольфганг Гете, який відвідав Велічку і шахту в кінці ХVIII століття. Пам'ятник видатному поету прикрашає вхід в сольову камеру з 2001 року. А про те, як виглядав відомий польський політичний діяч і воєначальник Юзеф Пілсудський розповідає пам'ятник у камері його імені.

    Фото достопримечательностей Польши: Камера Веймара
    Камера Веймара     Подивитися інші фото до статті

    Багато що в руднику говорить про релігійність працювали в ньому. Над шахтарями постійно висів домоклов меч небезпеки, кожен спуск на роботу міг виявитися для них останнім і зазвичай вони були дуже віруючими людьми. Не випадково тут часто можна зустріти ікони та каплиці. Найстаріша зі збережених каплиць шахти носить ім'я Святого Антонія, вона з'явилася в ХVII столітті. У ній вівтар і соляні скульптури Розп'ятого Христа, Божої Матері з немовлям, Святого Антонія та інші. Перед початком роботи шахтарі приходили сюди на службу.

    Фото достопримечательностей Польши: Часовня Святой княгини Кинги — самое большое и завораживающее помещение в соляных шахтах Велички
    Каплиця Святої княгині Кінги - найбільше і зачаровує приміщення в соляних шахтах Велички     Подивитися інші фото до статті

    Діюча каплиця Святої Кінги на глибині 100 метрів створена наприкінці ХIХ століття. Головним ініціатором і виконавцем робіт виступив шахтар Юзеф Марковський. Кінга, дочка угорського короля Бели IV і дружина польського князя Болеслава Сором'язливого, вважається покровителькою робітників, які видобувають сіль. Її ім'я оточене легендами. За однією з них, перед заміжжям кинула вона свою обручку в шахту в Марамуреше - карпатському регіоні, відомому своїми великими покладами солі. По дорозі ж до Кракова наказала слугам вирити колодязь, але замість води вони знайшли під землею ... її кільце і сіль. Свята Кінга була канонізована Папою Іоанном Павлом II. У каплиці розташовані прекрасні вівтарі, соляні скульптури - святої Кінги, Іоанна Павла II та інших святих, копія «Таємної вечері» Леонардо да Вінчі.

    Фото достопримечательностей Польши: Алтарь в часовне святой Кинги
    Вівтар в каплиці святої Кінги     Подивитися інші фото до статті

    Фото достопримечательностей Польши: Фреска "Тайная вечеря" высеченная в солевой породе в часовне Святой Кинги
    Фреска "Таємна вечеря" висічена в сольовий породі в каплиці Святої Кінги     Подивитися інші фото до статті

    Санаторій і гноми

    Казкові пригоди чекають в шахті маленьких мандрівників разом з їх батьками. Наприклад, явно порадують їх фігурки гномів. Вважалося, що ці добрі чоловічки допомагають шахтарям у роботі і охороняють соляні скарби. Виліпив ці милі скульптурки шахтар Стефан Козик в 60-х XX століття.

    А дорослим мандрівникам в шахті можна не тільки дивитися, а й самим на час стати шахтарями - надіти шахтарську екіпіровку, озброїтися лампою, екстрено навчитися азам професії і під наглядом екскурсовода-прохідника прокладати шлях і шукати сіль, протискуючись через щілини і нахиляючись в низьких проходах.

    Фото достопримечательностей Польши: Камера с гномиками, символизирующих подземную жизнь копей
    Камера з гномиками, що символізують підземне життя копалень     Подивитися інші фото до статті

    Цілющі властивості наповнений соляної повітря шахти. Лікування сольовими ваннами почалося тут у ХIХ столітті. У середині ХХ століття в підземному санаторії лікували вже бронхіальну астму і більше 30 інших гострих і хронічних захворювань дихальних шляхів. Санаторій працює і сьогодні.

    Фото достопримечательностей Польши: Камера Михаловице, уникальна подпорными деревянными сооружениями
    Камера Міхаловіце, унікальна підпірними дерев'яними спорудами     Подивитися інші фото до статті

    Перші туристи завітали в шахту ще в далекому XV столітті. Були вони з числа місцевої еліти і відвідували об'єкт з дозволу короля. У середині 1950-х років у Велічку вже щорічно навідувалося близько 200 тисяч чоловік, а в 1970-80-х роках - 600-700 тисяч. Сьогодні вона щорічно хлібом-сіллю зустрічає понад мільйон туристів з усього світу. Не випадково в 1978 році шахта стала одним з перших у світі об'єктів, що ввійшли в знаменитий список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У залах підземелля проводяться не тільки екскурсії, але і банкети, новорічні бали, конференції, спортивні змагання і навіть вінчання з одруженнями.

    Соляних шахт на світі є чимало, але тільки у Величці ви зустрінете такий сплав неймовірних красот природи з творіннями людських рук. Це дуже незвичайне і незабутнє подорож. Не потрібно відкладати його і чекати, поки спочатку з'їси пуд солі ...

    Фото достопримечательностей Польши: Камера имени Юзефа Пилсудского, польского полководца
    Камера імені Юзефа Пілсудського, польського полководця     Подивитися інші фото до статті

    Екскурсії та вартість

    Відвідування соляних шахт у Величці дозволено тільки у складі групи під наглядом екскурсовода. Вам не обов'язково приїжджати зі своєю групою туристів, можна купити індивідуальний квиток і приєднатися до загальної групи, які ділять по мовам.

    Предалгаем безліч різних екскурсійних трас: туристична, паломницька, дитяча, шахтарська і т.д. Більш докладно про них прочитайте на офіційному сайті www.wieliczka.ru. Я розповім про туристичну, яка стандартно пропонується як найкраща для новачків. Триває вона близько 2.5 годин і має довжину 3 км. На шляху ви побачите все саме основне: соляні озера, установки з видобутку і транспортування солі, каплицю і т.д. Час пролітає дуже швидко, так як все дуже незвично і цікаво, плюс захоплююча розповідь екскурсовода.

    Час початку екскурсій російською мовою:
    цілий рік: 11.10, 14.10, 16.15
    з 26 грудня по 10 січня додатково: 10.10, 12.10, 13.15

    Стоіомсть індивідуального квитка без пільг 79 злотих, що близько 20 євро. З пільгою (для школярів і студентів до 26 років): 64 злотих.

    Груповий квиток (якщо вас від 5 до 35 осіб): 49 злотих. З пільгою (для школярів і студентів до 26 років): 32 злотих.

    Діти до 4 років (без коляски) безкоштовно. За можливість фотографувати і знімати відео потрібно доплатити 10 злотих (близько 2 євро).

Чудові місця Каталонії - Жирона, Ллорет-де-Мар, Тосса-де-Мар і Монтсеррат

    Каталонія - одна з найпрекрасніших частин Іспанії. Але сказати про це місцевим жителям, значить сильно зачепити їхні патріотичні почуття. Вони люблять свою батьківщину і дуже незалежні. Досить приїхати в будь-який з невеликих містечок Каталонії і побачиш, що над збереглися з середньовіччя вузькими вуличками всюди висять жовто-червоні смугасті каталонські прапори. Тут скрізь відчувається дух гордості і свободи.

    Старовинна Жирона

    Це місто розташоване осторонь від узбережжя Коста-Брава. Але здається, що потік туристів, які прагнуть тут побувати, не висихає навіть коли в приморських містечках настає низький сезон (з кінця жовтня по початку травня). Це пов'язано з тим, що Жирона - зосередження культурних традицій, історичних та архітектурних пам'яток з римських часів. Де ж варто побувати в першу чергу?

    Єврейський квартал - серце Старого міста, історичній частині Жирони. Дивовижне переплетення маленьких і вузьких (іноді метрових по ширині) вуличок, довгих кам'яних сходів і старовинних мостових. Єврейська громада жила тут з IX століття. Процвітали торгівля і лихварство, працювали школи та синагоги. Багаті городяни брали участь навіть у фінансуванні експедиції Христофора Колумба. Але на зміну XIV і XV століть євреїв у Жіроне і по всій Іспанії стали обмежувати в правах як іновірців і попросту винищувати. Вони змушені були тікати зі своїх будинків, кидаючи майно. Зараз про ці непрості часи розповідає місцевий музей єврейської історії Каталонії.

    Фото достопримечательностей Испании: Кафедральный собор Жироны
    Кафедральний собор Жирони     Подивитися інші фото до статті

    Музей кіно в Жіроне - дуже колоритна колекція унікальних кінооб'ектівов і камер, афіш та кінофільмів, зібрана Томасом Малльолом протягом більше 30 років в Іспанії та інших країнах. Музей працює з вівторка по неділю.
    Кафедральний собор - головне католицьке будівля міста, освячене на честь Святої Марії, яке будувалося довгих три століття - з 1312 по 1604. Саме тому цей красивий храм ввібрав в себе відразу кілька архітектурних традицій від ренесансу до готики. Кафедральний собор в Жіроне - другий за величиною католицький храм у світі. Городяни вірять, що піднімаючись до храму по величезній сходах, з кожною її сходинкою отримуєш прощення одного зі своїх гріхів. Собор відкритий з вівторка по неділю, з перервою на сієсту з 13 до 16 годин.

    Фото достопримечательностей Испании: Жирона. В музее кино
    Жирона. У музеї кіно     Подивитися інші фото до статті

    У Жіроне цікаво побувати також в музеї історії міста, музеї археології Каталонії, Іберійської селі і художньому музеї. Всі вони володіють багатими пізнавальними колекціями. Цікаві архітектурні та духовні пам'ятки Жирони - монастир Святого Петра Галліганса, ломбардійской церкву та церкву Сан-Фелиу.

    У центрі Жирони, через річку Оньяр прокладений колоритний залізний міст червоного кольору. Його проект зробив Густав Ейфель, автор вежі, що стала символом Парижа. Будинки вздовж набережної Оньяр, різнобарвною низкою приліпилися над рікою, збудовані в XVII столітті. І в них живуть дотепер. А в річці водяться великі риби, яких мандрівники і городяни годують з мостів. На береги річки прямо до міських домівках прилітають білі чаплі.

    Фортечна стіна - найулюбленіша пам'ятка Жирони для любителів старовини і фотографів. Тут добре гуляти і з висоти розглядати міські квартали. Стіну збудували римляни для захисту своєї фортеці - Херунди. Підйом на стіну начитається від Кафедрального собору.

    Фото достопримечательностей Испании: Жирона. Старая часть города
    Жирона. Стара частина міста     Подивитися інші фото до статті

    І, звичайно, не забудьте зайти до Жіронскому леву, легендарному виконавця бажань всій стражденних. Знаходиться ця скульптура біля церкви Сан-Фелиу. На вигляд тварина схоже і на вовка, і на лева. Щоб бажання здійснилося, скульптуру потрібно поцілувати в ... Не хвилюйтеся, місцеві жителі обов'язково розкажуть вам в яке саме місце!
    Курорт Ллорет-де-Мар

    Це, можливо, найпопулярніше місце Коста-Брава, яке віддалене від Барселони на 75 км. Містечко це вважається молодіжним курортом. Але в низький сезон, коли тусовочная нічне життя навколо затихає, сюди люблять приїжджати літні європейські мандрівники, особливо німці. Назва містечка має латинське коріння і означає «місце, де виростають лаврові дерева».

    Дістатися в Ллорет-де-Мар зі столиці Каталонії нескладно. Можна взяти таксі, замовити трансфер або скористатися рейсовим автобусом. Можна, діставшись до центру Барселони, приїхати в курортне містечко Бланес на поїзді. А звідти до Ллорет-де-Мар зовсім недалеко - близько 20 хвилин на автобусі.

    Фото достопримечательностей Испании: Побережье Коста-Брава. Ллорет-де-Мар
    Узбережжі Коста-Брава. Ллорет-де-Мар     Подивитися інші фото до статті

    Узбережжі Коста-Брава в районі Ллорет-де-Мар славиться прекрасними пляжами, з хорошим дрібним піском і найчистішим морем. Тут можна віддатися всіляким морським розвагам: водних лиж і яхтингу, дайвінгу і парасейлінг, снорклінг і катання на катамаранах. Деякі з пляжів закриті від берега скелястими, порослими великими агавами, мальовничими кручами. З півдня від найбільшого 1,5 км пляжу курорту встановлена скульптура, що зображає дружину рибалки - символ Ллорет-де-Мар. В околицях курорту є безліч прекрасних місць для прогулянок.

    Найстаріша споруда Ллорет-де-Мар - Замок Сан Хуан. Його збудували на пагорбі в XI столітті для захисту жителів від набігів з моря, насамперед від піратів. Зараз тут знаходиться музей.

    Сади Святий Клотильди сподобаються любителям парків і стилю модерн. Сюди недалеко дійти від міського центру. Цей красивий ландшафтний парк на березі морського стрімчака був облаштований на початку XX століття. Квіткові клумби, тераси, сходи, альтанки і витончені скульптури - рай для фотографа.

    Фото достопримечательностей Испании: Сады Святой Клотильды на Ллорет-де-Мар
    Сади Святий Клотильди на Ллорет-де-Мар     Подивитися інші фото до статті

    Хороші розваги в Ллорет-де-Мар - музей «Котячий будинок» і гноми-парк. Цей незвичайний музей заснували в 2002 р У ньому зібрано понад 6 тис. Експонатів на котячу тему від XVIII століття до сьогодення. Тут буде цікаво і дітям, і дорослим.
    На виїзді з курорту розкинувся гномів-парк, місце, привабливе для малюків у віці від 4 до 10. Тут всюди гноми - і не гноми-гольфі, і на гмоно-фермі зі справжніми тваринами, на лісових доріжках, і біля басейну. Діти залишаться під великим враженням від великого мотузкового атракціону.

    А якщо захочеться більшого, то на безкоштовному автобусі від автовокзалу Ллорет-де-Мар легко дістатися до аквапарку «Water World» - великого парку водних атракціонів. Вода тут прісна, курорт видно як на долоні, і більшість гірок розраховане на дорослих.

    Звичайно, Ллорет-де-Мар сподобається і гурманам. Каталонська кухня - букет італійських, іспанських і французьких кулінарних традицій. У ній популярні спеції, часник і томати. Фірмове блюдо в ресторанах курорту страви з пасти під назвою «ескуделла». Його заливають соусом, зробленим м'яса та морепродуктів. До страв подають місцеві вина, каву і сангрию.
    І обов'язково потрібно спробувати молочний «каталонський крем» - прекрасний, ніжний десерт з хрусткою скоринкою, смак якому надають добавки кориці, ванілі і цедри лимона.
    Прибережна фортеця Тосса-де-Мар

    Приїхати в невеликий курорт Тосса-де-Мар можна на автобусі. Але цікавіше - морем, наприклад, на прогулянковому катері від Ллорет-де-Мар. Між цими двома містами середземноморське узбережжя скелясте, із зовсім маленькими бухтами. А на вершинах круч примостилися комфортабельні вілли.

    Катер причалює на міській набережній, яку обрамляє красивий бульвар з численними сувенірними магазинами і ресторанчиками. Колись тут бував художник Марк Шагал. Погляд мандрівників сказу приковує старовинна фортеця c вежами на уступі скелі - Віла-Велья. Її побудували в XII столітті для порятунку містечка від нападу ворогів з моря. Це вона з найкрасивіших середньовічних фортець Каталонії.

    Фото достопримечательностей Испании: Прибрежная крепость Тосса-де-Мар
    Прибережна фортеця Тосса-де-Мар     Подивитися інші фото до статті

    Усередині кріпосних стін прокладені вузенькі вулиці, стоять старі будинки та ворота - справжній Старе місто. Тут знаходяться красиві бронзові скульптури і міський музей, в якому можна побачити одну із знаменитих робіт Шагала - «Небесного скрипаля». Фотографи будуть зачаровані видами з кріпосних стін і веж, особливо з Мавританській. Звідси охоплено все узбережжя, міські пляжі і вілли на сусідніх скелях. На вершині фортеці на початку XX століття побудували маяк, в якому зараз працює музей навігації.

    Релігійна святиня Тосса-де-Мар - церква Святого Вісента. Тут зберігається точна копія знаменитої статуї «Чорна мадонна» з монастиря Монтсеррат.
    Монастир Монтсеррат

    А щоб побачити оригінал цієї каталонської святині, потрібно відправиться на саму гору Монтсеррат. Це дуже популярне місце у мандрівників і самих іспанців. Тури сюди возять звідусіль - і з Барселони (близько 50 км), і з усіх курортних містечок на узбережжі.

    Фото достопримечательностей Испании: Гора Монтсеррат
    Гора Монтсеррат     Подивитися інші фото до статті

    Гора Монтсеррат, на якій розташувався однойменний монастир, підноситься більш ніж на 1200 м над рівнем моря. Вона знаходиться на півдорозі від столиці Каталонії до Піренеїв. Монтсеррат значить «розпиляна чи розрублений гора». Назва це точно відображає нагромадження крутих беслесих круч на вершині цього величезного останця.

    До підніжжя гори можна дістатися на автобусі або поїзді. А далі мандрівники піднімаються на гірському поїзді «кремальера», рейки якого нагадують застібку «блискавка». Крутий підйом закінчується біля монастирського комплексу на висоті трохи більше 700 м над рівнем моря. На саму вершину гори можна піднятися, скориставшись фунікулером. Любителі пішого трекінгу можуть скористатися кількома маршрутами для пішохідних прогулянок. Види в вершини і зі схилів гори нікого не залишать байдужим!

    Фото достопримечательностей Испании: Внутри кафедрального собора в Монтсеррате
    Всередині кафедрального собору в Монтсеррат     Подивитися інші фото до статті

    Монастир на горі заснували бенедиктинці. Це центр паломництва прихильників католицької церкви з різних країн. У великому монастирському соборі щодня можна почути виступ знаменитого хору хлопчиків, виконуючих гімн Діві Марії.

    Фото достопримечательностей Испании: Монастырь Монтсеррат
    Монастир Монтсеррат     Подивитися інші фото до статті

    Всі католики прагнуть побачити збережену в монастирі статую «Чорної Мадонни». До вівтаря, де зберігається 95 см святиня, завжди вибудовується велика черга з паломників. Дерев'яна скульптура названа так за темний колір і отримала у каталонців ласкаве прізвисько «Смуглянки». До «Чорна Мадонна» звертаються за виконанням бажань. І найпростіше з них - можливість знову і знову повертатися на прекрасні землі Каталонії.

10 найкрасивіших ринків Європи

    Ароматні спеції, свіжоспечений хліб, солодощі на будь-який смак, свіжі овочі та фрукти, делікатеси від місцевих кондитерів, різноманітні сири і вишукані вина ... Мабуть, ніколи неможливо зупинитися. Відвідуючи нове місто, зробите екскурсію на місцевий ринок в години сніданку чи обіду. Там ви завжди зможете не тільки перекусити в красивій обстановці, але і зануриться в місцеву атмосферу і дізнатися набагато більше. Ми пропонуємо вашій увазі 10 найбільш красивих критих ринків у Європі, переступивши через поріг яких, ви завжди будете приємно здивовані.

    Якщо ви хочете порекомендувати місце, яке не увійшло до цього списку, залиште ваш коментар до цієї статті. Отже, ми починаємо!
    1. Markthal, Роттердам, Голландія (Markthal, Roterdam)

    Як можна описати це дивовижне будова, яка знаходиться в самому серці голландського міста? Можна нескінченно розповідати про його незвичайної структурі, що представляє високу арку з різнобарвним стелею, разом 228 квартир та апартаментів з прекрасним видом на міську площу. Усередині арки розташовані сотні кіосків, що продають найсвіжіші та дивовижні гастрономічні делікатеси. Тут можна зробити покупки на будь-який смак, проте ціни на всю цю смакоту теж кусаються. Тут не можна пропустити ресторани, розташовані на першому поверсі.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Огромная арка рынка Markthal, Роттердам, Голландия (Markthal, Róterdam)
    Величезна арка ринку Markthal, Роттердам, Голландія (Markthal, Roterdam)     Подивитися інші фото до статті

    Якщо вам не вдалося купити потрібний інгредієнт на ринку, то ви напевно знайдете його в супермаркеті, розташованому під землею; також там ви знайдете кулінарну школу, де зможете дізнатися, як правильно і смачно приготувати всі ваші покупки. Тисячі людей щодня відвідують цю Мекку гастрономічного світу. Але краще перестати говорити. Ідіть і відкрийте це місце для себе!

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Рынок Markthal, Роттердам, Голландия
    Ринок Markthal, Роттердам, Голландія     Подивитися інші фото до статті

    Дізнатися про пам'ятки Голландії ви зможете тут
    2. Nagycsarnok, Будапешт, Угорщина (Nagycsarnok, Budapest)

    Що бере свій початок від невеликого ринку овочів і фруктів в кінці дев'ятнадцятого століття, з часом він перетворився на прекрасна будівля зі скла і металу, вместившее під своїм дахом один з найбільших і найстаріших угорських ринків. Під час Другої світової війни ця фортеця гастрономії, що займає більш ніж 10 000 квадратних метрів, була пошкоджена, але в рік свого сторіччя реконструйована і знову знайшла колишню славу. Сьогодні центральний ринок в Будапешті, що не втратив своєї колишньої привабливості, є обов'язковим місцем відвідування для всіх, хто хоче оцінити привабливість цього старого міста Європи. Проходячи серед літаків, що пропонують різні делікатеси, насолодіться місцевою атмосферою, і може бути один з смачних сувенірів виявиться у вашій сумці.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Рынок Nagycsarnok, Будапешт, Венгрия
    Ринок Nagycsarnok, Будапешт, Угорщина     Подивитися інші фото до статті

    Прочитати про пам'ятки Будапешта ви зможете тут .
    3. Бокерія, Барселона, Іспанія (La Boqueria, Barcelona)

    Іспанія є країною ринків, але серед великої безлічі тут є один дуже особливий - це Бокерія (офіційна назва - Ринок Святого Хосепа). Магія цього дивовижного місця має багатовікову історію: до 1835 Бокерія була притулком ченців-кармелітів, згодом монастир згорів, а на його місці збудували ринок. З плином століть це місце поряд з Рамбла перетворилося на маленьку всесвіт, присвячену їжі. Сьогодні вона сповнена зупинок, де ви можете знайти дійсно все: від свіжих фруктів і овочів до м'яса і щойно виловлених морепродуктів, різноманітну випічку та солодощі. Втомившись від покупок, ви можете відпочити і підкріпиться в невеликих барах, розташованих прямо серед торгових рядів, таких як «Пінотсо», де можна відчути неймовірну атмосферу цього дивовижного місця. Забудьте на час про дієту і Осмельтесь спробувати місцеву смакоту.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Рынок Бокерия, Барселона, Испания
    Ринок Бокерія, Барселона, Іспанія     Подивитися інші фото до статті

    Статті про Іспанію ви можете знайти тут .
    4. Saluhall, Стокгольм (Saluhall, Estocolmo)

    Хто б міг подумати, що незважаючи на місцевий холод, шведи є справжніми експертами в тому, що стосується ринків і вуличної їжі. Свідченням цього є красива будівля місцевого ринку Saluhall, розташованого в одному їх центральних районів Стокгольма під назвою Ostermalm. Це справжній храм, присвячений місцевої і інтернаціональної гастрономії, в якому можна провести багато годин, оглядаючи і дегустуючи різні ласощі та спілкуючись з власниками торгових лотків. Сама будівля заслуговує окремої згадки: центральний вхід збудований у вигляді вежі з червоної цегли і нагадує справжню цитадель, але як тільки ви переступите поріг, то знайдете під дахом з кованого заліза елегантні торгові лотки з дерева, що нагадують невеликі будиночки. Тут ви і справді будете почувати себе як вдома.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Здание рынка Saluhall, Стокгольм
    Будівля ринку Saluhall, Стокгольм     Подивитися інші фото до статті

    Побачити пам'ятки країн Скандинавії тут .
    5. Центральний ринок, Флоренція, Італія (MercadoCentral, Florencia)

    Побудований у часи, коли Флоренція була столицею Італії, в кінці дев'ятнадцятого століття, Центральний ринок і в наші дні є раєм для любителів хорошої їжі. Перший поверх ринку є його б'ється серцем, воскрешаючи в пам'яті старий і знаменитий Ринок Сан Лоренцо. Тут зосереджені кращі місцеві магазини, що пропонують продукти з унікальним якістю в світі: свіжоприготовані макаронні вироби, сири, хліб, вино, кава та багато іншого. Також тут є книгарня зі столиками, де ви можете присісти і продегустувати тільки що зроблені покупки. З однією з сторін ринку знаходиться знаменитий фонтан - кабанчик. З цим місцем пов'язана міська легенда, за якою для того, щоб знову повернутися у Флоренцію потрібно покласти монетку в пащу кабана і дати їй вільно проскочити у внутрішній слив фонтану. Отже, ви вже зважилися поїхати до Флоренції?

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Скульптура кабанчика на центральном рынке, Флоренция, Италия
    Скульптура кабанчика на центральному ринку, Флоренція, Італія     Подивитися інші фото до статті

    Дізнатися більше про Флоренцію .
    6. Borough Market, Лондон, Великобританія (Borough Market, Londres)

    На берегах річки Темзи, в серце одного з найбільш хаотичних і авангардних міст світу, ринок Borough Market -це щасливий острів, який ідеально підходить для того, щоб зарядиться енергією і захиститься від надокучливого лондонського дощу. Тут саме промовлене слово це «мультикультура», а серед безлічі кіосків можна знайти різноманітні продукти з різних країн світу, від Африки до Балкан, від Індії до Таїланду, плавно переходять у типово британські страви місцевої кухні. В результаті, ринок став величезним сховищем кулінарних знань і рецептів. Це місце, щоб дослідити, задавати питання, відкрити для себе нові смаки і насолодитися його унікальною атмосферою. Це свято не лише для очей, але перш за все, для вашого смаку.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Borough Market, Лондон, Великобритания
    Borough Market, Лондон, Великобританія     Подивитися інші фото до статті

    Дізнайтеся більше про Лондон.
    7. Базар спецій, Стамбул, Туреччина (Bazar de las Especias, Estambul)

    Ми покидаємо сіру та холодну атмосферу Північної Європи і прямуємо в один із найяскравіших і ароматних середземноморських міст - ласкаво просимо в Стамбул! Тут ваша прогулянка по місцевому ринку перетвориться в незабутню пригоду, яка перетворить ваш культурний досвід на 360 градусів. Найстаріший і відомий Базар спецій (не плутайте з Великим базаром, який теж гарний, але є більш туристичним) знаходиться в районі Eminonu, недалеко від Босфору. На цьому місці перетинаються шляхи торговців спеціями з різних кінців світу, тут ви побачите спеції різноманітних кольорів і невимовних ароматів, запашних трав, горіхів, різних солодощів і багатьма інших чудасій, які хочеться спробувати або сфотографувати. Ми рекомендуємо вам вийти заздалегідь, щоб поговорити з продавцями, які поділяться незвичайними історіями і розкажуть різні рецепти, які ви ніде не дізнаєтеся.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Базар специй, Стамбул, Турция
    Базар спецій, Стамбул, Туреччина     Подивитися інші фото до статті

    Здійснити прогулянку по Стамбулу.
    8. Ринок Сан-Мігель, Мадрид, Іспанія (Mercado de San Miguel, Madrid)

    Повертаємося назад на південь, цього разу знову в Іспанію. Але тепер уже в столицю - Мадрид, який вміє адаптуватися до нових часів, і ринок Сан Мігель цьому приклад, розташований у витонченому будові з заліза і скла, зведеному ще в 1916 році, він якимось дивом вижив в джунглях сучасних супермаркетів великого міста. Сьогодні ринок ще зберіг своє колишнє призначення і є місцем, де продаються продукти високої якості, багато з яких є екологічно чистими. Свіже м'ясо і овочі, йогурти та випічка - кожен знайде тут що-небудь на свій смак, продегустувавши це в компанії веселих місцевих жителів. Тут ви знайдете кращі вина і місцеві сорти пива. Тому що в Іспанії завжди знайдеться хороший момент, щоб випити трохи з друзями.

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Рынок Сан-Мигель, Мадрид, Испания
    Ринок Сан-Мігель, Мадрид, Іспанія     Подивитися інші фото до статті

    Всі пам'ятки Мадрида
    9. Arminius Markthalle, Берлін, Німеччина (Arminius Markthalle, Berlin)

    Назвати це ринком буде вражаючим зменшенням. Берлінці як і раніше демонструють свою велику любов до ретро - богемної атмосфері, і краще всього познайомитися з нею можна в цьому величезному і прекрасному будинку, розташованому в районі Moabit на північному заході Берліна. Тут є багато кіосків, що продають свіжі продукти і готові страви, як традиційні, так і немає. Однак тут ви знайдете куточок де можна поїсти і трохи випити, для того щоб заморити черв'ячка, зручно розмістившись на вітражних диванах в оточенні дерев'яних столів, екзотичних рослин і кришталевих люстр. Якщо вам пощастить, то можна потрапити на імпровізований концерт. У Берліні завжди є щось дуже особливе!

    Фото достопримечательностей других стран Европы: Arminius Markthalle, Берлин, Германия
    Arminius Markthalle, Берлін, Німеччина     Подивитися інші фото до статті

    Огляд визначних пам'яток Берліна:
    10. Центральний ринок у Валенсії, Іспанія (Mercado Centralde Valencia, Espana)

    Центральний ринок у Валенсії вважається найбільшим в Іспанії, за розмірами з ним змагається тільки Барселонська Бокерія. Але справа тут не тільки в розмірах, тут чудесним чином поєднується масштаб і зміст. Центральний ринок схожий на справжній собор гастрономії своєю величчю і розкішшю, під його куполами луною віддається шум покупців і продавців. Тут знаходиться справжня енциклопедія місцевих інгредієнтів у всьому їх різноманітті і пишності. На одному прилавку вам запропонують п'ять різновидів апельсинів на іншому шість сортів зелених бобів. Чого тут тільки немає !? На прилавках лежать фіолетові баклажани і зелені артишоки, редис розміром з брукву. На рибних рядах ви крім свіжої риби знайдете в'ялені і засолені рибопродукти - спеціалізацію Валенсії, від солоної тріски і класичного копченого тунця до рідкісних і вишуканих делікатесів, таких як висушеного на сонці восьминога. Якщо навіть ви не хочете нічого купувати, просто прогуляйтеся з цього собору гастрономії та насолодіться його дивовижною атмосферою.
Женские бюстгальтеры размер стиль чашки Женские ботинки женская обувь высота каблука Женская обувь на каблуках Женские блейзеры и костюмы мода стиль ландшафтний дизайн дерева рослини сад харчування, дієти салат сік сніданок маркетинг ідея товар споживач сільське господарство вирощування тварини корми Краса і здоров'я волосся обличчя шкіра маркетинг клієнт компанії послуги реклама дієти рецепт салат харчування Краса і здоров'я волосся обличчя харчування створення сайту просування управління хостинг створення сайтів інтернет компанії створення сайтів інтернет сайт пам'ятки замок музей палац дачне господарство гриби насіння плоди Будівництво будинків котеджів проекти Охорона безпека ворота двері велотехника велосипед колеса покришки рами Ремонт та облаштування дизайн приміщення Інтернет-маркетинг бізнес сайт любовь к Парижу, отдых в Париже садова техніка газонокосарки мотоблок обладнання персонал резюме робота резюме робота роботодавець Любовь и семья працевлаштування досвід співбесіди Блог о женщинах и мужчинах Меблі та інтер'єр бізнес гроші фінанси автомобіль авто запчастини машини themacmob.com telefon.com.ua theroyalemoney.ru www.textron-msk.ru timbercar.ru time-news.net telesam5.ru www.tktehno21.ru top-news-24.ru totalnabiologia.org