Tuesday, March 31, 2015

10 кращих пам'яток Гамбурга

    Вільний і Ганзейського місто Гамбург - ось повна назва другого за величиною міста Німеччини, що є і однією з земель країни. Цей дивовижний, мультикультурний, процвітаючий портове місто зберігає в собі багато цікавого. Дізнайтеся про 10 найважливіших пам'ятках Гамбурга.

    1. Гамбурзький порт

    Гамбург - портове місто, з третьої за величиною гаванню в світі після Лондона і Нью-Йорка. Щорічно близько 12 тисяч суден доставляють сюди мільйони тонн вантажу. Порт займає 12% всієї території Гамбурга, розкинувшись від двох мостів на Ельбі зі східного боку до колишнього риболовецького острова Фінкенвердер на заході. Гамбурзьким порту вже більше 800 років.

    Фото достопримечательностей Германии: Вид на Гамбург
    Вид на Гамбург     Подивитися інші фото до статті

    Два судна стоять у гавані постійно і доступні для огляду туристами. Одне з них - парусник «Rickmer Rickmers» 1896, тепер перетворений на музей і ресторан, а друге - важковагове судно «Cap San Diego», побудоване в Гамбурзі в 1960-х рр. Туристи мають можливість взяти участь в екскурсії на катері, прогулятися по пляжу або пообідати в ресторані, що подає дуже смачні страви зі свіжих морепродуктів, і насолодитися прекрасними видами на гавань.

    Фото достопримечательностей Германии: Парусник Rickmer Rickmers в порту Гамбурга
    Вітрильник Rickmer Rickmers в порту Гамбурга     Подивитися інші фото до статті

    Екскурсія на катері нікого не залишить байдужим. Катер відправляється від річкової пристані Ландунгсбрюккен, де пришвартований корабель-музей «Rickmer Rickmers». Через цю пристань проходять всі вантажі в порту. Неподалік розташовується вхід в старий тунель під Ельбою - підводний тунель довжиною 426 м, побудований під річкою ще в 1911 р, але діючий і досі.

    Фото достопримечательностей Германии: Гамбург – портовый город, с третьей по величине гаванью в мире после Лондона и Нью-Йорка
    Гамбург - портове місто, з третьої за величиною гаванню в світі після Лондона і Нью-Йорка     Подивитися інші фото до статті

    2. Озера Альстер

    Два озера - Бінненальстер (Внутрішній Альстер) і Аусенальстер (Зовнішній Альстер) - можуть похвалитися одними з найбільш мальовничих видів у всьому Гамбурзі. Кожен житель міста мріє оселитися в межах видимості одного з озер, але дозволити собі таку розкіш можуть лише найбагатші городяни. Але навіть ті, кому це недоступно, можуть насолоджуватися прогулянками по берегу водойм, адже Аусенальстер оточує обрамлена деревами алея довжиною 7 км. Це одне з найприємніших і популярних місць як для неспішної прогулянки, так і для бігу вранці.

    Бінненальстер розташовується майже в центрі міста, прикрашаючи його урбаністичний ландшафт. Уздовж нього тягнеться елегантна вулиця Юнгфернштіг, звідки починається більшість круїзів по озеру і каналу. Маленькі човни і вітрильники, що курсують по озерах - звичайне видовище для літнього сезону.

    Фото достопримечательностей Германии: Живописный вид на Гамбург с озера Альстер
    Мальовничий вид на Гамбург з озера Альстер     Подивитися інші фото до статті

    Мости Ломбардбрюке і Кеннедібрюке відокремлюють Бінненальстер від розташованого північніше Аусенальстер, куди відправляються бажаючі зайнятися вітрильним спортом. Від Юнгфернштіг туди можна дістатися на катері. Уздовж західного берега Аусенальстер розбиті прекрасні парки і сади.
    3. Церква Святого Михайла

    Ця церква в стилі бароко - один із символів Гамбурга. Побудований в 1648-1661 рр. протестантський храм став однією з найвідоміших церков Північної Німеччини. Століття по тому будівля була зруйнована ударом блискавки, а в другій половині 18 ст. відновлено в стилі скандинавського бароко, але в 1906 р знову пошкоджено страшним пожежею. Зведена в 1912 р копія знову була знесена з лиця землі в період Другої світової війни. Справжня церква є реконструкцією.

    Фото достопримечательностей Германии: Церковь Святого Михаила — один из символов Гамбурга
    Церква Святого Михайла - один із символів Гамбурга     Подивитися інші фото до статті

    Внутрішні приміщення, декоровані в білих і золотих тонах, досить великі, щоб вмістити 3000 чоловік. Церква прикрашає вежа з цегли і заліза, висотою понад 130 м, увінчана найбільшими в Німеччині баштовими годинами з діаметром майже 8 м. Щоб оглянути з висоти місто, красиву гавань, річку Ельбу і озера Альстер, туристам слід піднятися по спіральних сходах або на ліфті на оглядову площадку на вершині вежі, над годинником. Але самий чудовий вид з годинникової вежі відкривається ввечері.

    Двічі на день, вранці і ввечері, вартове на вершині вежі виконує соло на трубі. У підземеллі демонструють півгодинний фільм про тисячолітню історію Гамбурга і його церквах. Увечері в залі під вежею можна пригоститися слабоалкогольними напоями, насолоджуючись класичною музикою.
    4. Район Хафенсіті

    На місці старого порту Гамбурга поступово виростає новий житловий район Хафенсіті - результат найбільшого в Європі урбаністичного проекту. Тут будуються сучасні житлові будинки і офіси, магазини і ресторани, розбиваються парки та площі. Район займає більше 150 га і готовий вмістити вдвічі більше населення міста.

    Фото достопримечательностей Германии: Район Хафенсити — образец современного жилого района европейского уровня
    Район Хафенсіті - зразок сучасного житлового району європейського рівня     Подивитися інші фото до статті

    Завершення проекту намічено на 2025, але вже сьогодні можна побачити найбільш вражаючі у всій Європі зразки сучасної архітектури. Будинки, в яких розташувалися дорогі житлові апартаменти, вражають красою і різноманітністю стилів. Вони нависають над берегом річки, немов у будь-який момент можуть впасти. Планується також будівництво університетів і музеїв, а кульмінацією стане будівля Ельбські філармонії. Воно буде виступати над основним руслом Ельби, немов ніс корабля. Відкриття філармонії заплановано на 2017
    5. Гамбурзька картинна галерея

    В одному з кращих художніх музеїв Німеччини зберігається 3,5 тисячі полотен і 650 скульптур, а також колекція монет і медалей, датованих різними епохами, починаючи з часів Стародавнього Риму. Це зібрання скарбів різних періодів займає дві будівлі, старе і нове, з'єднані підземним переходом.

    В основній будівлі зібрані роботи від Середньовіччя до 20 ст., В тому числі, творіння Пауля Клеє і Оскара Кокошка. Тут можна оглянути видатну колекцію полотен в стилі німецького романтизму. Є й окремий зал, де виставлені пейзажі 19 в. роботи Каспара Фрідріха. В інших залах демонструються роботи Рембранта, Ван Дейка, Каналетто і Тьєполо. А виставка творів імпресіоністів кінця 19 ст. зберігає картини Моне, Ренуара, Лібермана і лейблів.

    Фото достопримечательностей Германии: Здание музея кунстхалле в Гамбурге
    Будівля музею Кунстхалле в Гамбурзі     Подивитися інші фото до статті

    У білосніжному кубічному будові в стилі постмодернізму, названому Галерея Сучасності, демонструються роботи сучасних німецьких художників, починаючи з 1960-х років, серед яких Ребекка Хорн, Йозеф Бойс, Георг Базеліц і Герхард Ріхтер. Але є й твори майстрів з інших країн, в тому числі, Енді Уорхола, Девіда Хокні і Барбари Крюгер. Більше 1200 творів графічного сучасного мистецтва виставлені тут. Варто звернути увагу і на величезне панорамне вікно галереї.
    6. Менкебергштрассе

    Тим туристам, хто і в Гамбурзі бажає насолодитися шопінгом у всьому його пишності, слід відправлятися на Менкебергштрассе (Monckebergstra?e) - широку вулицю, вздовж якої вишикувалися торгові та офісні будівлі. Побудована вона була на початку 20 ст. для з'єднання головного залізничного вокзалу та міської ратуші. Їздити по ній дозволяється лише таксі та автобусів, тому по Менкебергштрассе зручно неквапливо прогулюватися, не побоюючись потоку машин.

    Фото достопримечательностей Германии: Улица Менкебергштрассе (Mönckebergstraße) в рождественской подсветке
    Вулиця Менкебергштрассе (Monckebergstra?e) у різдвяній підсвічуванні     Подивитися інші фото до статті

    Саме тут розмістилися популярні торгові центри «Галерея Кауфхоф» і «Карштадт», величезний магазин електроніки «Сатурн», а також безліч магазинів відомих брендів, від «Адідас» до «Зара». А найкращі кафе і ресторани потрібно шукати на бічних вуличках, що відгалужуються від Менкебергштрассе, оскільки там оренда приміщень не така висока, як на основний торговій вулиці.

    Крім магазинів всіх мастей, на Менкебергштрассе стоїть велична церква Святого Петра, заснована в 14 ст., Але в середині 19 ст. перебудована в стилі неокласицизму. Вежа церкви піднімається на висоту 130 м. Закінчується вулиця біля залізничного вокзалу, на північний схід від якого варто Драматичний театр.
    7. Репербан

    Центральна вулиця району Санкт-Паулі - Репербан (Reeperbahn), там колись селилися майстри, які виготовляють мотузки. Але сьогодні вона завоювала славу центру нічного життя міста, так що по праву вважається найвідомішою вулицею Гамбурга. Вона ніколи не спить, причому буквально: деякі бари не закривають двері перед відвідувачами день і ніч безперервно. Саме тут розташовуються легендарні розважальні заклади та район червоних ліхтарів. Еклектичне поєднання барів і ресторанів, стрип-клубів і музеїв еротики у свій час привернуло сюди «Біттлз», в 1960-х починали в Гамбурзі свою міжнародну кар'єру.

    Фото достопримечательностей Германии: Улица Репербан (Reeperbahn)
    Вулиця Репербан (Reeperbahn)     Подивитися інші фото до статті

    Ще кілька десятиліть тому туристів притягували уявлення стриптизу і готелі сумнівної репутації, що здавали номера погодинно. Перший бордель тут був зареєстрований ще в 15 ст. Але все зростаюча загроза СНІДу змінила спрямованість вулиці, і тепер основне місце тут займають галереї ігрових автоматів, дискотеки та інші розважальні заклади. Проте, і сьогодні на Репербан можна побачити напівроздягнених жінок, які пропонують свої послуги перехожим.

    Але все ж Репербан - далеко не тільки район червоних ліхтарів. Вечорами і на вихідних сюди стікаються любителі нічного життя, до ранку переходять з одного бару або нічного клубу в інший. А до послуг цінителів музики і театру даються численні вистави в театрах і вар'єте. Мешканці та гості міста приходять сюди повечеряти і випити, а після - прогулятися по цьому мальовничому і незвичайного району.
    8. Міська ратуша

    На центральній площі Гамбурга Ратхаусмаркт варто Міська ратуша. Велику відкриту площу прикрашають кілька пам'ятників, у тому числі, статуя німецького поета 19 ст. Генріха Гейне і Меморіал загиблим у Першу світову війну.

    Теперішнє будівля Ратуші, шостий за історію Гамбурга, було відкрито в 1897 р, оскільки попереднє згоріло під час Великої пожежі в 1842 р Це одне з найбільш вражаючих будівель у стилі неоренесансу, що вважається символічним серцем міста. У будівлі 647 кімнат і велична 112-метрова вежа з годинником. Прекрасний фасад прикрашають скульптури і орнаментальний декор.

    Фото достопримечательностей Германии: Городская ратуша Гамбурга
    Міська ратуша Гамбурга     Подивитися інші фото до статті

    В останню війну Ратуша була сильно пошкоджена при бомбардуванні, але до 1957 відновлена. Сьогодні тут засідає мер Гамбурга, міська рада і парламент землі. Туристам пропонують 45-хвилинну екскурсію по Міській ратуші, що починається з нижнього поверху, який займає величезний хол з колонами. Хоча відвідувачам показують лише офіційні приміщення, чудові гобелени, сяючі люстри, кесонні стелі і величезні портрети красномовно демонструю, наскільки багатим був місто в 19 в. На площі перед Ратушею регулярно проходять фестивалі та інші заходи, в тому числі, щорічний фестиваль вина і найбільший різдвяний ринок у місті.
    9. Музей імміграції Баллінштад (Ballinstadt)

    З 1850 по 1939 р через Гамбурзький порт пройшло близько 5 мільйонів європейських емігрантів, які прямували шукати кращої долі в Новий Світ. У ті часи місто навіть називали «Брамою в світ». У музейному комплексі Баллінштад розповідається про їх подорожі, повністю змінити життя.

    Початок музею було покладено близько 100 років тому, коли керівник пароплавної компанії Альберт Баллін побудував найбільшу в світі готель - легендарний Будинок Емігрантів. Комплекс складався з приміщень для ночівлі та проживання, їдалень, ванних, церкви, синагоги, музичного павільйону і кімнат для медичного огляду - всього понад 30 будівель. Тисячі людей з усієї Європи приїздили сюди і дні або тижні очікували свій пароплав.

    Фото достопримечательностей Германии: Экспозиция в музее иммиграции Баллинштад (Ballinstadt)
    Експозиція в музеї імміграції Баллінштад (Ballinstadt)     Подивитися інші фото до статті

    У музеї можна побачити сам готельний комплекс. Три ретельно відновлені житлові павільйону демонструють різницю в соціальному, економічному та політичному становищі переселенців. Тут же знаходиться і величезна інтерактивна виставка англійською та німецькою мовами, документи та експонати показують це історична подія з дуже особистісної людської точки зору. Можна навіть простежити шлях своєї сім'ї, перевіривши оригінали списків пасажирів і найширшу генеалогічну базу даних у світі.
    10. Рибний ринок

    Потрібно виправдання, щоб зовсім не лягати спати в суботу? Відправляйтеся на знаменитий рибний ринок Гамбурга. Він проходить в районі Санкт-Паулі щонеділі, з 5 до 10 ранку. Цей ринок під відкритим небом, що розташувався прямо біля історичної будівлі рибного аукціону, діє з 1703 р, коли рибалки поспішали продати свій улов раніше, щоб встигнути на церковну службу.

    Свіжа риба, екзотичні фрукти, горіхи, чай та інші продукти з усього світу - Рибний ринок Гамбурга зобов'язаний відвідати кожен гурман. Крім покупки смачних свіжих продуктів, сюди приходять, щоб зануритися в унікальну атмосферу, не дуже-то змінилася за останні 300 років.

    Фото достопримечательностей Германии: Самое оживленное место Гамбурга — Рыбный рынок
    Саме жваве місце Гамбурга - Рибний ринок     Подивитися інші фото до статті

    Сьогодні на ринку панують аукціонери, викрикують на весь голос свої ставки. На ринку продаються не лише продукти харчування, тут можна знайти все, що душа забажає: від папуг і пальмових дерев, до цінного антикваріату і поношеного одягу. Музичні групи дають живі вистави.

Стародавній Самбір - там, де зупинився час

    Колишні володіння польських королів, містечко Самбір, розташований в історичний області України під назвою Галичина, знаменитий не тільки своїм поважним віком, але й унікальною святинею. У храмі Різдва Пресвятої Богородиці зберігається частка мощей святого Валентина - того самого покровителя всіх закоханих. Любителі старовини знайдуть у Самборі обов'язкову для західноукраїнських міст Ринкову площу, і численні костели, шпилі яких плутаються в хмарах, і акуратні будиночки, побудовані в минулих століттях.

    Самбір - це не просто один з провінційних містечок Львівщини. Це населений пункт зі своєю історією. У Самборі народилися і виросли багато прославлених особистості, серед яких і Марина Мнішек - панянка, якій не пощастило вийти заміж за двох Лжедмитриев, і Лесь Курбас - легендарний актор і режисер з непростою долею, і Андрій Кузьменко - фронтмен популярної української групи «Скрябін».
    Як доїхати до Самбора

    Оскільки Самбір знаходиться у Львівській області, найпростіше відправлятися в нього зі Львова. Від центрального залізничного вокзалу туди регулярно курсують маршрутні таксі. Можна також скористатися електричкою Львів-Сянки, щоправда, вона відходить з приміського вокзалу.

    Якщо ви плануєте відвідати Самбір на власному автомобілі, то виїжджати зі Львова потрібно по вулиці Городоцькій, а за селом Лапаївка повернути ліворуч. Дорога, звичайно, як і у всій Західній Україні, залишає бажати кращого, але вибирати не доводиться.
    Стародавнє місто Самбір

    Коли з'явився місто Самбір? Задовго до 1241, коли про нього вперше напишуть в літописах. На думку місцевих краєзнавців, Самбір раніше називався Погонич. Заснували його давньоруські племена, які поряд з селищем на пагорбі побудували укріплений град, де можна було сховатися в разі нападу ворога. Точної дати заснування цього селища немає.
    Прикарпатті, де знаходиться Самбір, давно привертало людей. Теплий клімат, сприятливе розташування поблизу річок і торгових шляхів, що проходять по цій території, - переваг у тутешній місцевості було дуже багато. Не дивно, що археологи, які проводять розкопки на одній з вулиць Самбора, раптово натрапили на предмети, які можна було датувати IX-VIII ст. до н. е.

    Фото достопримечательностей Львова: Вид на Самбор с высоты птичьего полета
    Вид на Самбір з висоти пташиного польоту     Подивитися інші фото до статті

    Цікаво, що Самбором насправді називався зовсім інше місто. Він знаходився на відстані 18 км від Погонич. У 1241 році його повністю знищили татаро-монголи. Жителі із Самбора швиденько перебралися під захист воїнів Погонич, який з часом стали називати Новим Самбором, а потім і просто Самбором.

    У Середні століття Самбір процвітав: тут зупинялися східні каравани, що везуть до Європи свої товари. Жителі північних міст, вирушаючи на південь, теж обов'язково проїжджали Самбір. Приплив грошових коштів у місто не зменшувався, городяни багатіли і благословляли долю за таке вдале положення свого Самбора.

    Галичина в минулі століття вважалася дуже ласим шматочком, тому за неї боролися майже всі сусідні держави. Вона ставала частиною Угорського та Польського королівств, входила до складу Галицько-Волинського князівства та Австрійської імперії. Проте всі правителі приділяли достатньо уваги розширенню і благоустрою Самбора. Завдяки воєводам, король і королева у Самборі з'явилося безліч історичних пам'яток, які і зараз радують місцевих жителів і туристів.
    У пошуках натхнення - пам'ятки Самбора

    Будь-який мандрівник, який опинився в Самборі, першою справою відправляється в історичний центр міста на головну площу, яка називається Ринок. Домінантою площі вважається ратуша, побудована в 1606 році, про що свідчить табличка над входом. Місцеву мерію, одну з самих старовинних в Україні, ніж неймовірно пишаються місцеві жителі, прикрашає 40-метрова вежа, на якій розташований оглядовий майданчик. Нагору ведуть 110 сходинок, подолавши які можна отримати чудову нагороду: панораму розкинувся, як на долоні, Самбора з його 13 храмами, а також зеленими парками і тінистими садами. Розглядаючи місто і намічаючи об'єкти для огляду, варто бути уважнішими і не притулятися до поручнів, які огороджують оглядовий майданчик. У деяких місцях вони досить старі і можуть послужити причиною нещасного випадку.

    Фото достопримечательностей Львова: Самбор, городская ратуша
    Самбір, міська ратуша     Подивитися інші фото до статті

    При підйомі на ратушу можна оглянути механізм годинника, які встановлені на вежі. Вони виготовлені в Празі і придбані містом в 1885 році.
    Підземне місто

    У минулі століття в підвалах ратуші була в'язниця, де тримали державних злочинців. Зараз тут йде ремонт, після чого місто отримає новий музей. Колись катом тут служив місцевий аптекар. Він рятував городян від різних хвороб, а особливо провинилися рубав голови. Це лише одна з історій про місцеві підземеллях. Краєзнавці запевняють, що під Самбором прокладена ціла мережа підземних коридорів, які з'єднуються біля костьолу Іоанна Хрестителя.

    У XVI столітті у Самборі з'явилися настільки широкі підземелля, що за ним міг проїхати екіпаж, запряжений кіньми. Коридори під землею створювалися для того, щоб під час пожеж або в разі нападу ворожих армій з центру міста можна було б безперешкодно дістатися до його околиць. Сучасне місто зараз дуже страждає від цих підземних комунікацій: земля постійно осідає, а подекуди навіть обрушается.

    Фото достопримечательностей Львова: Самбор, площадь Рынок
    Самбір, площа Ринок     Подивитися інші фото до статті

    Місцеві святині

    Один з найкрасивіших храмів Самбора - костел Іоанна Хрестителя. Це дивовижна церква, оскільки її вівтар розташований в східній стороні храму, як прийнято в православній традиції, а не в західній, як зазвичай його розміщують католики. Так сталося тому, що спочатку церква зводила православна громада. Однак будівництво зажадало занадто великих витрат, тому недобудований храм передали полякам-католикам. Ті вирішили заощадити і не ламати вже зроблене, тому костел був закінчений так, як і задумувався спочатку. Стіни цього храму пам'ятають саму Марину Мнішек, так як саме тут відбулася її заручини з російським царем-самозванцем Лжедмитрієм I.

    Фото достопримечательностей Львова: Костел Иоанна Крестителя в Самборе
    Костел Іоанна Хрестителя у Самборі     Подивитися інші фото до статті

    Ще один дивовижний храм розташований на Церковній площі майже в самому центрі Самбора. Церква Різдва Пресвятої Богородиці була першим православним храмом, побудованим в межах міста. До появи цієї церкви українці молилися в невеликій дерев'яній капличці, що стояла на околиці. Коли у старовинній церкві з'явилася справжня святиня - чудотворна ікона Божої Матері, яка виливала миро, поляки, в ті часи керували Самбором, дозволили місцевим православним прихожанам побудувати храм для зберігання цієї ікони. Зображення, зване Самбірської Богоматір'ю, досі зберігається в храмі.

    Фото достопримечательностей Львова: Храм Рождества Пресвятой Богородицы в Самборе. Здесь находятся мощи Св. Валентина
    Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Самборі. Тут знаходяться мощі Св. Валентина     Подивитися інші фото до статті

    Тут же виставлені частки мощей святого Валентина, привезені до церкви з Італії в 1759 році. Цей святий, бачачи щиру молитву, допомагає зберегти шлюб і дарує тим, хто шукає любов. Тому церква Різдва Пресвятої Богородиці вважається дуже романтичним місцем, куди приїжджають молодята навіть після проведення весільних обрядів в інших храмах.

    Самбір - це тихий, спокійний містечко, яке зараз переживає не найкращі часи. Здається, що час тут зупинився десь в позаминулому столітті. О 18.00 магазини і різні розважальні заклади закриваються, зате на вулицях починається справжні веселощі: все місто виходить на прогулянку.

    Фото достопримечательностей Львова: Раква с мощами Святого Валентина в церкви Рождества Богородицы в Самборе
    Раква з мощами Святого Валентина в церкві Різдва Богородиці у Самборі     Подивитися інші фото до статті

    Туристів тут мало, тому інфраструктура поки що не відповідає високим вимогам бувалих мандрівників. Але історію тут знають і люблять, можуть розповісти безліч цікавих легенд, пов'язаних з тим чи іншим архітектурним об'єктом, а то й провести цілу екскурсію для гостей.

    Самбір обов'язково сподобається романтичним натурам, які вірять у прикмети, пов'язані з ім'ям святого Валентина. Також будуть задоволені поїздкою в цей західноукраїнське містечко ті, хто захоплюється історією.

Фортеця Стара Любовня - перлина Пряшівського краю Словаччини

    Колись королівське прикордонне укріплення нагадує казкове місце не тільки здалеку, але й поблизу - біля головних воріт Любовніанской фортеці вас зустрінуть дівчата-екскурсоводи в середньовічних сукнях, на вуличках і галереях фортеці доноситься звучання старовинної музики і стукіт ковадла у військовому таборі. А прямо біля стін ренесансного оборонної споруди розташувався затишний музей-скансен з дерев'яними церквами і будиночками, що датуються від 17-го століття. Ласкаво просимо в одне із семи чудес північно-східної Словаччини!

    Фортеця Стара Любовня

    Якщо ви плануєте відвідати північний або східний регіон Словаччини, обов'язково зупиніться в містечку Стара Любовня (Stara Lubovna), одного дня вистачить, щоб побачити його пам'ятки - Любовніанскую фортецю і народний музей архітектури та побуту Північного Спіша біля її підніжжя.

    Фортеця, хоч і частково в руїнах дуже мальовнича, сповнена життя і енергії. Вже на вході вас зустрінуть польські шляхтічни у відповідних нарядах, у внутрішніх двориках теж людно і гамірно. Трудиться над над жаровнею коваль, гордо походжають зброярі та ключники, а якщо пощастить, то потрапите на рацарскій турнір. Діточок порадують великі шахи, майже зростанням з 7-ми річної дитини. Щогодини починаються екскурсії по приміщеннях замку, розповідь йде на словацькій, але на прохання видадуть брошуру з текстом російською мовою.

    Фото достопримечательностей Словакии: Вид на крепость Старая Любовня с территории скансена
    Вид на фортецю Стара Любовня з території скансену     Подивитися інші фото до статті

    Кілька разів на день на верхньому дворі замку устарівается показове шоу хижих птахів. Під цікаві розповіді дресирувальниць про хижих птахів, над головами глядачів будуть пролітати сокіл, яструб, боривітер або орел. Поблизу ці хижаки дуже ефектні, наприкінці шоу з ними можна буде безкоштовно сфотографуватися або погладити.

    Ну а якщо ви після всього цього зголодніли, перекусити можна тут же в замковій корчмі, вибір невеликий, але наїстися можна, дуже смачні у них картопляні деруни, що подаються на глиняних тарілках, дуже в тему з середньовічною атмосферою цього місця.

    Фото достопримечательностей Словакии: Неприступные стены крепости в Старой Любовне
    Неприступні стіни фортеці в Старій Любовні     Подивитися інші фото до статті

    Важливе з історії фортеці

    Фортеця в Старій Любовні почала будуватися на рубежі 13 і 14-го сторіччя за наказом угорського короля Ондрея Третього. У 1412 в стінах фортеці відбулася важлива подія. Угорський король Зигмунд Люксембурзький і польський король Владислав II підписали заставний договір, згідно з яким тринадцять Спішського міст разом із замком на 360 років переходили під польське володіння. На протяг 1655-1661 років під час нападу Польщі шведами в Любовніанской фортеці були заховані на зберігання польські королівські реліквії, знайшов безпеку в стінах фортеці і сам тодішній польський король Казимир.

    Фото достопримечательностей Словакии: Сокровища и регалии польских королей в крепости Старая Любовня
    Скарби і регалії польських королів у фортеці Стара Любовня     Подивитися інші фото до статті

    У 1553 році фортеця була повністю знищена під час пожежі, але за наказом польського короля Сигізмунда II була заново відновлена до колишнього вигляду.

    Спішський заставу в 1772 році був скасований імператрицею Марією Терезією і фортеця разом з прилеглими до неї землями перейшли до складу Австро-Угорської імперії.

    Фото достопримечательностей Словакии: Барокковая часовня 1647-го года на территории крепости
    Барокова каплиця 1647-го року на території фортеці     Подивитися інші фото до статті

    У 1825 році замковий комплекс купив угорський вельможа Юрай Фелікс Райс. Фортеця належала його роду до 1880 року.

    З 1882 по 1945 рік фортеця переходить у володіння дворянського польського роду Замойських, які були останніми власниками замку. Після Другої світової війни Любовніанскій град переходить під опіку Чехословаччини, а нині є власністю і охоронюваним архітектурним пам'ятником Словацької республіки.

    Крім експозиції, присвяченої історії фортеці і життя її численних власників, тут можна побачити експозицію ремесел і цехів, колекцію саней, возів і карет. Обов'язково підніміться на оглядовий вежу - найвищу точку комплексу. Звідти на всі чотири сторони відкривається казковий вид на Левочскіе пагорби, ліси, луки, що потопають у зелені, річку Попрад і затишні словацькі села.

    Фото достопримечательностей Словакии: Вид с обзорной башни открывается на много километров вдаль
    Вид з оглядової вежі відкривається на багато кілометрів вдалину     Подивитися інші фото до статті

    Музей народної архітектури та побуту Північного Спіша

    Біля підніжжя замкового пагорба прямо під фортецею Стара Любовня розкинувся скансен народної архітектури північно-східного Спіша. Домінантою ареалу є греко-католицька дерев'яна церковця Архангела Михаїла, яка спочатку була побудована в 1833 році в селі Матісова, а потім привезена сюди, як музейний експонат. Усередині церкви зберігся автентичний інтер'єр і цінні ікони з 17-го століття.

    Фото достопримечательностей Словакии: Деревянная церковь Архангела Михаила в скансене Стара Любовня
    Дерев'яна церква Архангела Михаїла в скансені Стара Любовня     Подивитися інші фото до статті

    Кожен будиночок скансену цікавий по-своєму. В одному можна побачити справжню сільську школу з примикає кімнатою вчителя, в іншому - як жила сім'я коваля, в тертого мельника, у четвертому - шкіряника і т.д. Скрізь представлені одяг, начиння, майстерня, обстановка кімнат аж до дитячих іграшок і прикрас інтер'єру.

    Фото достопримечательностей Словакии: Внутри одной из хаток
    Всередині однієї з хаток     Подивитися інші фото до статті

    Фото достопримечательностей Словакии: Музей-скансен под открытым небом
    Музей-скансен під відкритим небом     Подивитися інші фото до статті

    Як дістатися

    Місто Стара Любовня знаходиться недалеко від північних кордонів Словаччини з Польщею. Якщо ви добираєтеся громадським транспортом, напевно доберетеся поїздом або автобусом з найближчих великих міст Попрада (Poprad) або Прешова (Presov), актуальний розклад автобусів дивіться на сайті www.cp.sk.

    Прибувши на вокзал в Старій Любовні, до замкового пагорба потрібно буде близько 2 кілометрів йти пішки на північ. Дорога пролягатиме по красивій природі уздовж доглянутих вуличок і будиночків міста.

    На своєму або орендованому автомобілі буде все швидше і простіше, ото Попрада потрібно буде їхати по трасі 67, потім 77; від Прешова по трасі 68; з боку Польщі - по трасі 87 потім 68.
    Режим роботи і вартість

    Фортеця Стара Любовня відкрита цілий рік, з травня по вересень з 9 до 19 години. У жовтні та квітні з 9 по 16 годин. З листопада по березень з 10 до 15 годин. У дні державних і релігійних свят (католицькі Різдво, Великдень) фортеця відкрита тільки з травня по жовтень, інші місяці в ці дні закрита.

    Скансен відкритий тільки з травня по жовтень!

    Вартість входу на територію фортеці: дорослі - 5 євро, діти - 2.5 євро. Спільний квиток на фортецю і скансен - 6 євро дорослі, 3 євро - для дітей.

Спас Кам'яний - один з найдавніших монастирів російської Півночі

    Для людини світської поняття пустелі пов'язано з великою кількістю піску, жарким сонцем і караваном верблюдів супроводжуваним бедуїнами. Іноді пісок може бути замінений гористою місцевістю з гострими камінням і важко прохідними дорогами. І дивно тоді звучить чернече слово пyстинь, якщо монастир знаходиться в лісі, в печерах, на островах або півостровах. Такий був монастир на Кубенском озері в Вологодському краї. На острівці розміром 120 на 70 метрів містився один з найдавніших монастирів російською Півночі.

    В аскетичному понятті пустель - це місце віддалене від людей, так виходить, що навіть перебуваючи в міській межі, монастир скрізь буде пустелею. Тут свої закони, свої правила. Часто траплялося, що монастирі ставали підставою для будівлі поряд з ними міста: взяти, наприклад, Сергієв Посад, поруч з Троїце-Сергієвої Лаври, в Підмосков'ї, або Святогірськ, поруч зі Святогірської Лаврою, на Донбасі. Але часто монастирі будувалися в таких місцях, де місто не міг з'явитися.

    Такий був монастир на Кубенском озері в Вологодському краї. На острівці розміром 120 на 70 метрів містився один з найдавніших монастирів російською півночі. За переказами, Білозерський князь Гліб Василькович в 1260 мандруючи від Белоозера до Устюгу на судах, потрапив на Кубенском озері в бурю. Молячись про благополучне своєму позбавлення від смерті він дав обітницю побудувати храм і монастир на тому місці де пристане до берега. Судно прибило до маленького острівця, там і був заснований монастир, як обіцяв князь.

    Фото достопримечательностей Европейской части России: Спас Каменный на Кубенском озере
    Спас Кам'яний на Кубенском озері     Подивитися інші фото до статті

    Світанок монастиря пов'язаний з ім'ям афонського постриженик ігумена Діонісія Святогорца, пізніше єпископа Ростовського. Він прийшов до Москви В14 столітті, за часів Дмитра Донського, і був призначений в Спасо-Кам'яний монастир ігуменом. Закладений ним статут і традиції проіснували тут багато століть.

    Перший монастир був дерев'яний. Як часто траплялося в ті роки - пожежа знищила практично всі монастирські будівлі. І в 1478 році було покладено початок будівництва кам'яного собору - першого російською півночі кам'яного храму: «Перший кам'яний і перший за красою» - як казав автор «Сказання про Спасо-Кам'яному монастирі» Паїсій Ярославів.

    У 1528 році князь Василь 3 Іванович відвідує монастир і жертвує гроші на споруду теплого храму, який побудували вже після його смерті. Це був Успенський храм з трапезній для братії. Крім храмів на острові було ще 6 кам'яних будівель і дерев'яний ряж - укріплення споруда для захисту острова від повені і весняних льодів, на ряже розташовувалися келії братії.

    17 століття - епоха розквіту обителі. На острові проживало 93 людини, з них 27 чоловік братії а решта робочий люд. Крім того монастир володів великими володіннями поза острова. Але знову руйнівна пожежа, і 26 років, починаючи з 1774 року, монастир перебував у запустінні. «Святе місце порожнім не буває» - в 1799 році місцеві купці, дворяни і начальники прибережних волостей звертаються до імператора Павла 1 з проханням дати «добро» на відновлення обителі. Через два роки прохання задовольняють: «монастир відновити переведенням в нього братії і майна та зарахуванням до нього угідь заштатній Богоявленської пустелі з ім'ям його Белавінскою Спасопреображенський пустелею».

    Фото достопримечательностей Европейской части России: Одинокий монастырь на одиноком острове
    Самотній монастир на самотньому острові     Подивитися інші фото до статті

    19 століття в історії монастиря відобразився як століття відродження. Тут за часів Вітчизняної війни 1812 року рятуються від наполеонівської навали монахи декількох московських монастирів. В кінці 19 століття, в 1876 році на острові будують першу в губернії рятувальну станцію на водах, керував станцією намісник монастиря. Було встановлено два маяка, один з яких на Настоятельском корпусі, його світло було видно за 20 верст. А в негоду, під час туманів і хуртовин, з маяка подавали сигнал п'ятитонний дзвоном, привезеним з Петербурга. Дзвін був відлитий з гільз залишилися після війни 1812 року.

    Доля спіткала Російську Імперію не оминула і монастир. Скасування монархії, громадянська війна, пішли за нею репресії все відобразилося на Російської Церкви. Не виключенням був і Спасо-Кам'яний монастир. У 1925 році монастир закривають, а братію виганяють з острова. В обителі організовують колонію для неповнолітніх, але вже восени, після пожежі, малолітні злочинці розбігаються.

    В кінці 30-х років підривають Преображенський собор. Якість стін було настільки гарне, що вдалося зруйнувати тільки дах і верхні стіни - нижня частина стін збереглася. Успенську дзвіницю не чіпали - її залишили в якості маяка.
    З 1945 по 1960 готель, дзвіниця та льохи, все що залишилося від монастирських будівель, використовувалися для потреб рибзаводу. Близько 1970 пожежа в готелі остаточно винищує життя з давньої обителі. До самого відновлення залишилися споруди служать тимчасовим притулком для рибалок і туристів. Решту стіни Преображенського собору і готелі перетворюються на порослі травою руїни, а дзвіниця все більше наближається до свого руйнування.

    Але зруйнуватися дзвіниці не дали. Дві людини внесли свої імена в історію острівної обителі - це Асафів Олександр Олексійович і Плігін Олександр Миколайович. Зусиллями архітектора А. А. Асафових в 1983 році монастирський комплекс включений в проект «Спадщина», де він був головним архітектором. А з 1991 року починається обласне фінансування відновлювальних робіт.

    Фото достопримечательностей Европейской части России: Спас Каменный на Кубенском озере
    Спас Кам'яний на Кубенском озері     Подивитися інші фото до статті

    Але в 1993 році Асафів вмирає, а в 94 припиняється державне фінансування ремонтних робіт. Весь працю бере на себе А. Н. Плігін. Відновлюється дзвіниця, готель. У 1998 році будується каплиця в ім'я всіх Вологодських святих. 27 січня 2004 помирає Плігін А. Н., з благословення правлячого архієрея архієпископа Максиміліана його ховають на острові. Роботи з смерті першого восстановителей не припинилися - ці люди змогли надихнути інших на працю з відновлення монастиря. Так в 2009 році в Успенському храмі відслужили перший молебень, а 17 серпня 2010 владика Максиміліан освятив храм, і з тих пір богослужіння в храмі стали регулярними.

    Відособлене місце острова, що знаходиться на ньому монастир - багато що було причиною того, що це місце стало посиланням для неугодних політичних діячів. Саме сюди був засланий один з провідних діячів старообрядницького розколу Іван Неронов. Тут останні дні життя провели єпископ Арсеній Шишка і віце-прокурор Священного Синоду Георгій Дашков.
    Примітно озеро і тим що в негоду тут буває справжній шторм. Не дивно, що князь-засновник монастиря переживав за своє життя потрапивши в негоду посеред озера, молівшісь, і давши обітницю зі страху смерті, але не забувши його виконати після чадного свого порятунку.

    Фото достопримечательностей Европейской части России: Спас Каменный. Монастырь на одиноком острове
    Спас Кам'яний. Монастир на самотньому острові     Подивитися інші фото до статті

    Взимку на острів можна дійти по льоду. Однак навесні лід тане, і тим самим створює проблеми для прибережних споруд. Про силу крижаних торосів свідчить випадок колишній в обителі в 1883 році, коли кам'яний валун вагою більш ніж в 500 пудів був покинутий на дах келій, великої праці коштувало скинути його з даху, і досі його можна знайти в купі каменів лежить в монастирі. А в 1915 році тороси зруйнували башточку маяка, до речі, стоїть на тому самому будинку куди раніше був покинутий валун.

    Для пристрою монастиря на острові, в свій час, було зроблено все можливе. Живописнейшее місце було облаштовано для життя, крім того, архітектурний ансамбль прикрашав сам по собі гарний острівець. Руйнівна сила реформ, розпочатих вже іншими людьми (не тими хто будував, а вже руйнував), внесла свої поправки. Зараз мрія відроджувачі обителі - це Преображенський собор. Видать, немає того духу який був у засновників обителі, або не вистачає людей перейнялися ентузіазмом для відродження монастиря. Поки на місці стародавньої обителі діє тільки архієрейське подвір'я, регулярні служби почалися тільки в 2010 році, а відродженням монастиря займається вдова покійного Плігіна Надія Олександрівна.

    Фото достопримечательностей Европейской части России: На территории Спаса Каменного
    На території Спаса Кам'яного     Подивитися інші фото до статті

    Як дістатися до Спаса Кам'яного

    Кубенское озеро, на якому знаходиться острівної монастир Спас Кам'яний, розташоване в 40-50 км від Вологди у напрямку траси на Медвеж'егорск. Потрапити безпосередньо на острів влітку можна тільки по воді. Взимку сміливці йдуть по льоду, але вкрай не рекомендуємо це робити, якщо немає 100% впевненості в рівномірній товщині льоду на всьому шляху.

    В даний час монастир після тривалого забуття завдяки добровольцям і ентузіастам знову оживає, наповнюється енергетикою. Дзвіниця вже відреставрована, черги чекають інші споруди на острові.

Французьке місто-курорт Ансі - савойська Венеція

    Біля підніжжя французьких Альп розташувався мальовничий, майже казковий, місто-курорт Ансі (Annecy), немов ожилий з полотна середньовічного художника. Ансі є центром області Верхня Савойя, яка знаходиться в безпосередній близькості з межами Швейцарії та Італії. Це наклало своєрідний відбиток на архітектуру міста, в якій простежується змішання італійських і французьких стилів. А що проходить через вулиці Ансі канал, що з'єднує однойменне озеро з річкою Ф'єра, вплітає в образ містечка венеціанську романтику і чарівність.

    Як правило, відвідування Ансі входить в програму одноденних екскурсій з Женеви (45 км.), Гренобля (80 км.), Ліона (140 км.) Або в маршрут по містам-курортам французьких Альп. Нічого, однак, не заважає зупинитися в цьому затишному містечку на кілька днів, щоб сповна насолодитися його незвичайною атмосферою старовини, затишку і романтики. На півдні Ансі примикає до однойменного озера і зелених пагорбах, плавно переростають у мальовничі гори. Завдяки вигідному географічному положенню Ансі отримав звання міста-курорту. Повітря тут альпійський, природа пахне, найчистіше озеро є ідеальним для купання і водних видів спорту.

    Фото достопримечательностей Франции: Озеро Анси, Верхняя Савойя, Франция
    Озеро Ансі, Верхня Савойя, Франція     Подивитися інші фото до статті

    Гірничо-озерний Ансі повний пам'яток, про які ми зараз спробуємо розповісти.
    Палац на острові

    Від озера через місто проходять кілька каналів, найбільший з яких Тіу, що з'єднує озеро Ансі з річкою Фье. Посеред каналу є маленький острівець, на якому, немов виріс з води, височіє невеликий замок, що зберіг свій вигляд не багатьом, що не малим, з 12-го століття. Цей замок є найпопулярнішою архітектурною пам'яткою Ансі та називається Palais de Lisle, або Палац на острові.

    Фото достопримечательностей Франции: Дворец на острове — самая узнаваемая достопримечательность городка Анси
    Палац на острові - сама впізнанна пам'ятка містечка Ансі     Подивитися інші фото до статті


    У XII-XIII століттях Палац на острові належав васалам Женевських графів, а потім перетворився на резиденцію Олени Люксембурзькій. Пізніше мініатюрний замок використовувався як будівлі для рахункової палати, будинки юстиції, в'язниці. А зараз він зачаровує всіх приїжджих завдяки незвичайному місцю розташування посеред романтичного каналу, а уздовж його берегів підносяться середньовічні споруди. Палац, зведений в 1132 році, суттєво не оновлювався з моменту спорудження, а зараз в ньому знаходиться експозиція історичного музею Ансі.

    Вулиця Сент-Клер і замок графів Женевських

    Розкішний замок графів Женевських, що зводилися в XII-XVI століттях, відмінно виглядає з боку набережної і пристані. Колись він належав представникам молодшої гілки знаменитого Савойського будинку. Найстарішою частиною споруди, що збереглася з XIII століття, є величезна вежа Королеви, де товщина стін перевищує 4,5 метра. Середньовічний замок не раз піддавався вогнів згарищ, і в підсумку до XVII сторіччя в ньому більше ніхто не жив, а сама будівля пізніше стали використовувати як казарми.

    Тільки в 1953 році влада Ансі вирішили вилучити даний об'єкт у колишніх господарів і перетворити його на туристичну визначну пам'ятку. Після реставрації в середньовічній фортифікації знаходиться Краєзнавчий музей і Музей сучасного мистецтва. Музейна експозиція включає старовинні меблі і раритетні картини, предмети савойського народного мистецтва і артефакти, здобуті археологами.

    Фото достопримечательностей Франции: Замок графов Женевских в Анси
    Замок графів Женевських в Ансі     Подивитися інші фото до статті

    У вежі Перрье представлена науково-популярна колекція, що включає рибальські снасті, модель гір і озера Ансі, акваріум з живими рибами, які мешкають в озері. Це найбільш древня частина середньовічного замку, що збереглася з моменту спорудження в 1445 році. Біля підніжжя фортифікації пролягає місцева вуличка Сент-Клер з мальовничими середньовічними воротами і безліччю дрібних магазинчиків.
    Собор Святого Петра, палац єпископа і церква Святого Моріса

    У центральній частині містечка Ансі, недалеко від будівлі мерії, підноситься побудована в 1442 старовинна церква Сен-Моріс (Saint-Maurice), архітектура якої нагадує савойскую полум'яніючу готику. Це класична домініканська церква, розташована біля каналу Святого Домініка, а в криласі храму знаходиться уявна могила знаменитого місцевого вельможі Філібера де Монту, що виконував роль радника бургундських і савойських герцогів. Гостям Ансі, які відвідують храм Сен-Моріс, рекомендується звернути увагу на цікаву фреску, що розташовується над могилою вельможі.

    Фото достопримечательностей Франции: Анси, церковь Святого Мориса
    Ансі, церква Святого Моріса     Подивитися інші фото до статті

    Особливої уваги заслуговують старовинні церковні крісла з оригінальними спинками, виготовлені ще у XVIII столітті, а також утримуваний колосом престол, створений в 1715 році. Храм Святого Моріса в XV-XVI століттях відігравав значну роль у житті місцевої громади, а каплиці в ньому споруджували впливові сім'ї та професійні корпорації. Праворуч від старовинної церковки є маленька каплиця, де на віконній рамі видніються ножиці сукнороба. А сам Святий Моріс вважається покровителем усієї Савойї, в тому числі міста Ансі.

    Фото достопримечательностей Франции: Живописные кадры городка Анси
    Мальовничі кадри містечка Ансі     Подивитися інші фото до статті

    Під час неспішної прогулянки по вуличці Руссо привертає увагу Собор Святого Петра і мальовничий Палац єпископа, зведений кілька століть тому. У старовинному соборі в молодості знаменитий Жан-Жак Руссо співав з хорів, а саме містечко він добре описав у своєму творі «Сповідь». Історичний центр Ансі нескладно обійти пішки за пару годин або об'їхати на велосипеді. На його вуличках сконцентровано чимало кафе і барів, де можна замовити дуже смачне італійське морозиво.
    Сад Європи і Міст Закоханих

    Ансі - колоритне місто, чимось він нагадує окремий куточок Страсбурга, чимось ельзаскій Кольмар. А схожість з італійською Венецією передають канали та перекинутий через один з них невеликий Міст Закоханих, який зараз, як і століття тому, служить місцем зустрічі і прогулянок закоханих пар.

    Фото достопримечательностей Франции: Привал на канале и мост Влюбленных
    Привал на каналі і міст Закоханих     Подивитися інші фото до статті

    А поруч з місцем, де романтичний канал з'єднується з озером, є півострів, на території якого розбитий парк під назвою Сад Європи із затишними лавками та унікальними статуями, романтичними фонтанами і тінистими алеями. Особливо прекрасно він виглядає восени, коли дерева одягаються в багряний наряд.

    Сад Європи - це що з'явився на карті містечка Ансі в 1863 році англійський парк. У парку є мальовниче озеро, зі штучним острівцем. На набережній з 1874 зберігся оригінальний стовпчик-покажчик, встановлений монахом-капуцином Арсеном. Ще однією визначною пам'яткою є статуя видатного хіміка Клода-Луї Бертолле.

    Фото достопримечательностей Франции: Статуя в Саде Европе в городке Анси
    Статуя в Саді Європі в містечку Ансі     Подивитися інші фото до статті

    Церква Візітасьон (Eglise La Visitation)

    У XV столітті Ансі був стольним градом Женевського графства, а після перемоги кальвіністів в 1536 році сюди перебралися черниці, каноніки Святого Петра і Женевська єпархія. Тут же згодом перебував і єпископ Франциск Сальський, якому довелося очолювати рух Контрреформації, а також вдалося надати місту інший інтелектуальний і релігійний характер. У підсумку Ансі став справжньою католицької цитаделлю, на відміну від протестантської Женеви. Ватикан через деякий час оголосив єпископа Франциска Сальського святим, а його мощі і зараз зберігаються в базиліці Візітасьон.

    Фото достопримечательностей Франции: Церковь Визитасьон (Eglise La Visitation) в Анси
    Церква Візітасьон (Eglise La Visitation) в Ансі     Подивитися інші фото до статті

    Черниці влаштувалися в цьому місці в 1911 році, а зведення храму з дзвіницею завершили тільки до 30-м рокам минулого століття. Церкву освятили в 1949 році, а з 1951 року храму був привласнений статус базиліки. Відвідувачі собору можуть милуватися унікальними вітражами, де зображені події з життя Жанни де Шанталь і Франциска Сальського. А самі вони поховані в мідних саркофагах, покритих позолотою.
    Озеро Ансі

    Мальовниче озеро Ансі притягує до курортного містечка не менша кількість туристів, ніж його архітектурні пам'ятки. Площа озера, витягується в довжину на 14,6 кілометрів, становить 2759 гектарів, а його ширина коливається від 800 метрів до трьох кілометрів. Озеро Ансі прийнято вважати найчистішим водоймою у світі, в літній сезон його води прогріваються до + 20-22 градусів. Воно виникло на карті Європи більше вісімнадцяти тисячоліть тому, коли почалося танення альпійських льодовиків, а зараз рівень води підтримується за рахунок впадають у водойму маленьких гірських річок. На східному узбережжі водойми, в містечку Таллуар, раніше знаходилося абатство бенедиктинців, але зараз його старі будівлі перетворені в готель.

    Фото достопримечательностей Франции: Набережная озера Анси и Сад Европы, примыкающий к ней
    Набережна озера Ансі та Сад Європи, що примикає до неї     Подивитися інші фото до статті

    На початку серпня на березі озера Ансі проводиться свято з незвичайними водними шоу і грандіозними феєрверками. Щоб помилуватися на таке видовище, в цей час французьке містечко відвідують більше 250 тисяч туристів. Фестивалі та свята тут проводяться з 1860 року, коли Наполеон III вирішив відсвяткувати в Ансі об'єднання Франції та Савойї.

    Фото достопримечательностей Франции: Озеро Анси — одно из чистейших в мире
    Озеро Ансі - одне з найчистіших у світі     Подивитися інші фото до статті

    Як дістатися до Ансі?

    Відстань від Ансі до Женеви становить 45 кілометрів, а до Гренобля - 85 кілометрів. Поїздка на поїзді з Женеви, Гренобля або Ліона займе 1-2 години, а з розташованого в Парижі Ліонського вокзалу на швидкісному поїзді TGV до маленького містечка можна доїхати за 3,5 години. Вартість квитка від Парижа до Ансі становить приблизно 80 EUR. Мандрівники, що бажають заощадити, можуть обрати поїздку на регіональних електричках TER, де квиток обходиться всього в 30 EUR, але такий транспорт набагато повільніше.

    Фото достопримечательностей Франции: Живописные кадры городка Анси
    Мальовничі кадри містечка Ансі     Подивитися інші фото до статті

    З Ліоном встановлено стійке залізничне сполучення, а вартість квитка складає всього 20 EUR. З містечок Екс-ле-Бенем і Шамбері можна доїхати на поїзді за 30-50 хвилин, а вартість квитка в цьому випадку складе 7-8 EUR. У містечку Ансі є невеликий аеропорт, який приймає літаки з Парижа, міст Швейцарії та європейських держав.

    Городок Ансі прекрасний у будь-який час року. Туристам сподобається місцева магія спокою й умиротворення, а споглядання місцевої архітектури і приголомшливих ландшафтів не залишать байдужими нікого. При цьому Ансі вважається літнім курортом, оскільки навіть взимку вода в озері не замерзає, а галявини залишаються зеленими.

Sunday, March 29, 2015

Бамберг - прихована перлина Баварії

    Якщо ви запитаєте, які міста потрібно побачити в Німеччині, швидше за все, ви почуєте стандартну відповідь - Берлін, Мюнхен, Кельн, Гамбург. Однак слід пам'ятати, що перлини не завжди лежать на поверхні. Крім мегаполісів, Німеччина може запропонувати сузір'я маленьких, але прекрасних історичних міст, як: Аахен, Дрезден, Трієр і Бамберг. Бамберг - це несподіване відкриття, заховане в Баварії, це місто, в якому п'ють найбільше пива в Німеччині, місто який відноситься до культурної спадщини Юнеско. Це місто, яке може запропонувати все - від культурної програми високого європейського рівня, до студентських вечірок.

    Історія

    Бамберг розташований на семи пагорбах у Баварському регіоні Верхня Франконія. У 902 році місто перебувало у складі володінь східно-франкського роду Бабенбергів. У 1109 вперше був письмово згадано Альтенбург (фортеця в Бамберзі). З 1007 по 1802 рр. Бамберг був столицею незалежної єпископства, а в 1802 році був приєднаний до Баварії.

    У 1993 році був включений до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. У списку ЮНЕСКО знаходиться близько 1200 історичних об'єктів, у трьох історичних частинах міста. Кожна частина з'єднана мостами, які створюють неповторну атмосферу в місті.

    Фото достопримечательностей Германии: Бамберг — скрытая жемчужина Баварии
    Бамберг - прихована перлина Баварії     Подивитися інші фото до статті

    Бамберг вцілів під час Другої світової війни, тому туристи можуть насолодитися культурним ансамблем у всій його красі. Завдяки тому, що місто знаходитися в списку світової культурної спадщини, ви не почуєте шуму літаків. За законом, повітряні шляхи повинні бути прокладені на значній відстані від об'єктів у списку ЮНЕСКО.

    Фото достопримечательностей Германии: Городская ратуша Бамберга — самое необычное здание в городе
    Міська ратуша Бамберга - саме незвичайне будівля в місті     Подивитися інші фото до статті

    Бамберг заслужено носить назву «маленька Венеція», тому що історичний центр міста розташований на березі річки Рейгніц, яка впадає в Майн. Влітку старовинні будиночки потопають у квітах, на березі річки плавають лебеді та качки. Городяни пишаються великим парком Хайн, де можна відпочивати, милуватися природою, займатися спортом або просто насолоджуватися літнім сонечком.

    Фото достопримечательностей Германии: Бамберг. Дома вдоль канала
    Бамберг. Будинки вздовж каналу     Подивитися інші фото до статті

    «Пивне» відкриття Баварії

    Пивна традиція в Бамберзі складалася протягом століть і триває донині. У 1818 році в місті було 65 пивоварень, і, звичайно, свої «Бамбергского» сорти пива. Крім особливого смаку, пиво приваблювало городян і туристів, насамперед ціною. У 1907 році місцеві пивовари вирішили підняти ціну пива на один (!) Пфаннінг, але місцеві жителі оголосили бойкот пивоварням і почали експорт пива з інших регіонів Баварії. Коли пивовари зрозуміли, що їхній бізнес збитковий, вони дуже швидко знизили ціни на колишній рівень. Ця історія називається «пивна війна».

    Зараз у місті існує 11 пивоварень, з яких 8 - працюють на повну потужність. Пивовари пишаються трьома особливими сортами пива - Раухбіер, Бокбіер і Убіер.

    Раухбіер - найзнаменитіший бамбергский сорт пива, який роблять в пивоварні в центрі міста. Це пиво з яскраво вираженим смаком копченого м'яса, шинки. Такий особливий смак досягається завдяки тому, що солод коптять і сушать на букової деревині.

    Фото достопримечательностей Германии: Раухбиер – самый знаменитый бамбергский сорт пива
    Раухбіер - найзнаменитіший бамбергский сорт пива     Подивитися інші фото до статті

    Бокбіер - «сезонне» пиво, традиційно сезон починається в жовтні, закінчується в грудні. У кожній пивоварні відкриття сезону - майже свято, тому якщо хочете спробувати це пиво - місця доведеться займати заздалегідь. Найкраще пробувати бокбіер в п'ятницю або на вихідних, тому як його фортеця - 8 оборотів.

    Убіер - нефільтроване пиво, традиція продовжується з часів перших пивоварень в Бамберзі.
    Фестивалі

    Якщо ви можете приїхати в Бамберг влітку, постарайтеся запланувати ваша подорож в серпні. Тому що в серпні протягом тижня проходить знаменитий джаз-фестиваль. Вхід на всі концерти вільний, ви можете насолодитися концертами зірок джазу світового масштабу.

    Якщо ви приїдете в липні, ви обов'язково повинні відвідати фестиваль вина (так, так в Баварії знають, що такий напій існує;). Протягом п'яти днів ви можете спробувати і купити регіональні вина.

    Не варто засмучуватися, якщо ваш візит припаде на лютий. Тому що кожен рік в лютому проходить фестиваль короткометражного кіна в Бамберзі. Після прогулянок по прекрасному історичному центру ви можете прийти в теплий кінотеатр і переглянути кращі короткометражки за останній рік - Німеччина, Австрія, Швейцарія, Люксембург і Південний Тіроль надають роботи для фестивалю.

    Фото достопримечательностей Германии: Роспись на фасадной стене ратуши в Бамберге
    Розпис на фасадній стіні ратуші в Бамберзі     Подивитися інші фото до статті

    Практично в будь-який час року в туристичному центрі можна замовити екскурсію "BierSchmecker Tour". Вашим завданням буде пройти 10 пивоварень і пробувати різні сорти пива. У кожному закладі ви отримаєте друк, яка підтверджує, що ви дійсно там були. Якщо ви дійдете до останньої «станції», то потім ви можете отримати «Пивний сертифікат», який підтверджує що ви - експерт.
    Культура

    Бамберг може запропонувати дуже багато, що стосується культури. Крім того, що тут постійно відбуваються концерти різних виконавців світового масштабу, місцеві культурні розваги не відстають за якістю та кількістю. У місті діє 9 театрів. Крім класичного театру ім. Гофмана, діє театр тіней. Брентано-театр пишається званням «самого маленького театру» у Німеччині. Максимальна кількість відвідувачів, які помістяться в залі для глядачів - 32 людини, а на сцені одночасно не може перебувати більше 4 акторів.

    Хочете відвідати незвичайні музеї? Ви в правильному місці, тому що в Бамберзі знаходяться: музей пива, музей Леві Страусса (Леві народився у Верхній Франконії) і музей місіонерів - експозиція, де показані експонати про місіонерів з Індії та Південної Америки.

    Фото достопримечательностей Германии: Кафедральный собор в Бамберге
    Кафедральний собор в Бамберзі     Подивитися інші фото до статті

    Велосипед - кращий засіб пересування

    Маленькі вулички, велосипедні доріжки, парковки для велосипедів - все це сприяє тому, що велосипед - це головний засіб пересування в місті. Якщо ж ви приїхали ненадовго, але хочете відчути себе місцевим - ви можете орендувати велосипед. Крім цього, регулярно проводяться вело - екскурсії по місту та за його рисою.

    Ви також можете відвідати Бамбергского катакомби, пройтися по нічному місту, слухаючи легенди та давно забуті історії, купити хрустку випічку в одній з численних булочних міста і відчути всю красу цього міста!

Фортеця Горішок - російська бастилія недалеко від Санкт-Петербурга

    У годині їзди від Санкт-Петербурга, біля витоку Неви на самотньому острові височіє надзвичайної краси фортецю. Назва Шлиссельбургская вона отримала від близькості до однойменного місту, а Горіховий острів, на якому вона розташована, подарував їй ласкаве народне ім'я "Горішок". З часів свого заснування в 1323 році ця фортифікація вже встигла обрости легендами і переказами. Величезною є роль фортеці Горішок в якості форпосту Росії на кордоні з колись ворожої Швецією. А пізніше ці стіни випробували на собі страждання тисяч ув'язнених, коли тут були каземати, і кровопролитну Другу Світову Війну.

    Щоб оцінити красу цього місця, найкраще піднятися до висоти пташиного польоту. Також непогано побачити місцеві види з боку води. Острів ніби ділить Неву на дві половини, з досить сильною течією. Ця течія - одна з причин, по яких річка не замерзає навіть в сильну зимову холоднечу. Шлиссельбургская фортеця займає всю територію острова, простягнувшись від сходу до заходу. Перше, що кидається в очі кожному - це фундаментальні вежі. Чотири з них мають круглу форму, а одна під назвою "Воротна" - чотирикутної форми. Якщо зайти в ворота фортеці, то можна побачити її основу, цитадель. Вона розташована в північно-східній частині.

    Фото достопримечательностей Санкт-Петербурга: Вид на остров и крепость Орешек с высоты
    Вид на острів і фортеця Горішок з висоти     Подивитися інші фото до статті

    З історії фортеці Шліссельбург ("Горішок")

    Горішок представляє з себе цілу епоху, і не одну, російської історії. Це пам'ятник давньоруського зодчества, це пам'ятник фортифікації петровського часів, це і страшні каземати, в яких сиділи відомі люди. Нарешті, це фортеця, в якій відбулися фатальні події початку Другої Світової Вайни.

    Історію цього укріплення можна умовно розділити на три етапи. Перший - коли Шлиссельбургская фортеця грала свою безпосередню роль форпосту на кордонах стародавньої Руської Держави. Другий етап - менш почесний, але цікавий, час політичних в'язнів Великої Імперії Російської. І третій, фінальний етап, роль зміцнення в часи Другої Світової Війни. Ось деякі важливі віхи з історії фортеці "Горішок".

        1323 - перша згадка про фортецю в літописах, коли на цьому місці новгородський князь Юрій Данилович, онук Олександра Невського уклав мир з Швецією і була прокладена межа між Новгородським князівством і Швецією. Фортеця була побудована як форпост, що захищає кордони Новгородського князівства.

    Фото достопримечательностей Санкт-Петербурга: Памятный камень о заключении мира со Шведами в 1323 году
    Пам'ятний камінь про укладення миру зі шведами в 1323     Подивитися інші фото до статті

        З кінця 14-го століття року фортеця стає важливою ланкою в торговельній та оборонної мережі Новгородського князівства, а потім і Московського
        1555-1558 рік - безуспішні спроби Шведов взяти Шлиссельбургскую фортецю штурмом.
        1612 - після тривалої облоги Шведам все-таки вдалося захопити Горішок, після чого вони перейменовують місто на Нутебург (місто горіха). На десятиліття Росія потреяла вихід у Неву і Балтійське море.
        1702 - Ладозька флотилія під керівництвом Петра І відбила Горішок у Шведов, фортеця знову стала російська, хоча Петро дає їй німецька назва - Шліссельбург (ключ-місто). На честь цієї події на в'їзну вежу був поставлений шпиль у вигляді ключа - символу виходу до моря і Неву. Це була перша перемога Петра в Північній війні. Багато істориків стверджують - не було б перемоги на Горіховому острові, не було б Петербурга.

    Фото достопримечательностей Санкт-Петербурга: Шпиль в виде ключа в честь победы Петра над Шведами и отвоевании крепости Орешек
    Шпиль у вигляді ключа на честь перемоги Петра над шведами і відвоюванні фортеці Горішок     Подивитися інші фото до статті

    Фото достопримечательностей Санкт-Петербурга: Памятник солдатам петровской армии, погибшим при взятии крепости в Северной войне
    Пам'ятник солдатам петровської армії, загиблим при взятті фортеці в Північній війні     Подивитися інші фото до статті

        Початок 18-го століття - заснування поселення Шліссельбург, що примикає до фортеці. Перетворення фортеці в одну з наймасштабніших в'язниць Росії.
        1917-1919 - "влада народу" в ході лютневої революції звільняє всіх ув'язнених, спалюється Шліссельбурзький централ, анархісти і комунари роблять у фортеці свою штаб-квартиру.
        6 вересня 1941 - 1243 - німці заходять в Шліссельбург. Злякавшись, що фортеця все ще виконує оборонну функцію, що вже 250 років не було правдою, зачекав з настанням. Запас в часі дійсно дозволив організувати оборону і тримати її аж 500 днів. Це було унікальною подією в історії. Німці так і не зважилися вступити на острів, фортеця встояла, але артілллерійскіе обстріли істотно зіпсували її стіни та башти.
        60-і роки 20-го століття - територію фортеці розчистили від руїн, восставновілі музей і відкрили об'єкт для відвідування туристами.
        1967 - почалися масштабні плани з реставрації об'єктів фортеці, проте тільки їх незначну частину вдалося втілити в життя. Фінансові витрати і "не милозвучна" історія фортеці як в'язниці не сприяли інтересу влади у відновленні "Орешка".

    Фото достопримечательностей Санкт-Петербурга: План-схема крепости Орешек, так выглядела крепость до разрушения и могла бы выглядеть по реконструкции
    План-схема фортеці Горішок, так виглядала фортеця до руйнування і могла б виглядати по реконструкції     Подивитися інші фото до статті

    Російська Бастилія або невинним не прощається

    У 1704 році з основою Крондштата послаблюється оборонна функція фортеці Горішок. На кілька століть вона перетворюється у в'язницю. Сиділи тут і Долгорукие, і Лопухін, декабристи і ... повії. Доходило і до абсурду, імператриця Єлизавета засилала сюди якогось алхіміка Бібікова, який обіцяв, що добуде золото з води, і щоб цей процес відбувався під контролем йому наказали створювати золото в Горішку ... поки не зробить. Так і просидів горе-хімік у фортеці до кінця життя.

    Треба зауважити, що Шлиссельбургская фортеця була не дуже традиційної в'язницею. У більшості своїй сюди потрапляли справді невинні люди. Ті, кого хотіли запроторити подалі влади, немов би соромлячись своїх вчинків. Серед таких відомих невинних можна назвати князя Голіцина. Який встиг дослужитися до члена Верховного таємного ради. Був звинувачений за свої спроби обмежити владу монарха. Після суду в 1736 році він в буквальному сенсі згинув в катівнях Шліссельбурзькій фортеці і помер там же.

    Фото достопримечательностей Санкт-Петербурга: Коридор в сохранившейся тюрьме
    Коридор в збереженої в'язниці     Подивитися інші фото до статті

    Те ж саме можна сказати і про Євдокії Лопухиной. Чия вина полягала лише в тому, що вона просто набридла своїм характером Петру I. Після чого була насильно пострижена в черниці і відправилася в подорож по монастирях. У 1725 році вона назавжди осіла в Шліссельбурзькій фортеці, повна розчарування і образ.

    Тут же мешкав знаменитий Іоанн VI Антонович, що був скинутий із престолу імператрицею Єлизаветою Петрівною. Незручний владі укладений завжди перебував під пильним наглядом. В результаті був досить швидко убитий вартою за зухвалу спробу втечі. Любили царі засилати сюди і декабристів, активістів повстання проти монархії. За подібних обставин сюди потрапив і Кюхельбекер. Такою була розплата за його політичні переконання.

    Фото достопримечательностей Санкт-Петербурга: Туристы на территории крепости Орешек
    Туристи на території фортеці Горішок     Подивитися інші фото до статті

    Починаючи з XVIII століття Шлиссельбургская фортеця почала активно використовуватися в якості місця ув'язнення для політичних супротивників і опонентів. У так званому "Секретному домі" були укладені тут найвідоміші декабристи. Це і брати Бестужеви, і Вільгельм Кюхельбекер, і Іван Пущин. Справедливості заради варто помітити, що декабристів покарали за їх злочин напрочуд м'яко. Страчені і заточені були далеко не всі. Воно й не дивно, тільки у м'якого душею монарха під боком міг статися грудневий переворот.

    На початку 19 року до Шліссельбурзької фортеці навіть засилали дам легкої поведінки, яких "відловлювали" в Петербурзі.

    Фото достопримечательностей Санкт-Петербурга: В летний сезон к крепости регулярно ездят катера и теплоходы с туристами
    У літній сезон до фортеці регулярно їздять катери і теплоходи з туристами     Подивитися інші фото до статті

    Це цікаво. Втекти з фортеці було практично неможливо: товщина стін більше 6 метрів і острівна розташування робить схожість Шліссельбурзькій фортеці з легендарним замком Іф або з французькою Бастилією. За всю історію лише в 1849 році спроба втечі вдалася аферистові Івану Ромашёву, який підкупив солдата з охорони та втік разом з ним. Через пару днів, проте, їх схопили в Санкт-Петребург.

    За часів Сталіна і Столипінських реформ на Горіховому острові зводиться одна з найбільших тюрем в Росії, що перевершує навіть Володимирський централ. Сюди у величезних кількостях засилали політичних ув'язнених. Проте в Шліссельбурзькому централі була досить велика бібліотека, школа для неосвічених, де ув'язнені вчилися писати, читати і навіть вивчали модний у ті часи мову Есперанто. Після лютневої революції 1917 року всі ув'язнені "волею народу" були звільнені, в тому числі грабіжники і насильники, що потрапили під милість разом з політ ув'язненими, а в'язниця спалена. Зараз про неї нагадують лише руїни з червоної цегли.

    Фото достопримечательностей Санкт-Петербурга: Руины бывших казематов
    Руїни колишніх казематів     Подивитися інші фото до статті

    Як би там не було, в усі часи вежі залишалися вежами, а каземати - казематами. І тут завжди були військові та звучало зброю. Сьогодні це один з філіалів музею історії міста Санкт-Петербурга. І тут можна дізнатися детальніше про кожну з помітних епох життя Шліссельбурзькій фортеці на спеціальних виставках і екскурсіях.
    Чим зайнятися і що подивитися на "Горішку"?

    Не дивлячись на гнітючу атмосферу колишньої в'язниці, Шлиссельбургская фортеця може бути чудовим місцем для поїздки. Особливо, якщо ви вирішили покататися по Ленінградській області. Тут, на Горіховому острові, можна чудово провести час. Це ідеальне місце для допитливих підростаючих умів дітей і школярів. Тут можна своїми очима побачити об'єкти, яким вже багато сотень років. Ми рекомендуємо вам вирушати в подорож по воді, з причалу Санкт-Петербурга. За цей час ви зможете оцінити красу пейзажів цих місць. Не менш цікаво це напевно, і на автомобілі. Дивовижна природа, прекрасна Нева, що відкриваються оку простори. Що може бути краще?

    Фото достопримечательностей Санкт-Петербурга: Вид с Невы на стены крепости
    Вид з Неви на стіни фортеці     Подивитися інші фото до статті

    Усередині Государевої вежі ви проведете час за вивченням експозиції. Залежно від ваших фінансових можливостей ви можете замовити для себе індивідуальну екскурсію-круїз "Таємниці Російської Бастилії". Старанні гіди вам відкриють багато таємничих і цікавих фактів. А можете взагалі зняти в оренду катер і покататися по місцевих водам. Для бюджетних варіантів відпочинку чудово підійде проста прогулянка по Горіховому острові. Ви просочитеся місцевою атмосферою, дізнаєтесь багато нового. Влаштуйте пікнік на березі річки, спробуйте уявити те, що відчували тут ув'язнені, засуджені все життя не залишати територію цього острова ...
    Про час відвідування і вартості

    Чудовий пам'ятник історії та архітектури - Шлиссельбургская фортеця (Горішок), завжди готова прийняти відвідувачів з 1 травня і аж до 31 жовтня. Ви можете пройти ознайомчу екскурсію і побродити тут з 10 ранку і до 17 години вечора. Вихідних тут для туристів немає. Так як до відвідувачів завжди підвищена увага, вам краще щороку дізнаватися, чи не з'явилося щось нове в екскурсійній програмі.

    Фото достопримечательностей Санкт-Петербурга: Руины колокольной башни на территории крепости Орешек
    Руїни дзвонярській вежі на території фортеці Горішок     Подивитися інші фото до статті

    Скільки коштує відвідування з екскурсією? Група дорослих людей може отримати повноцінну екскурсію в Горішку за 250 рублів. Відвідувач-одиначка віддасть 160 рублів за квиток. Пенсіонер - близько 70 рублів. При цьому діти аж до семи років можуть пройти безкоштовно.

    За телефоном (81362) 74-104 ви можете замовити екскурсію до Шліссельбурзької фортеці. Врахуйте, що цей об'єкт працює без вихідних. Домовитися заздалегідь можна і про доставку на острів на катері. Варто занепокоїтися тим, щоб у вас з собою були теплі речі, вода і що-небудь перекусити, на острові немає жодного продуктового магазину.
    Як дістатися до фортеці "Горішок"?

    Якщо ви маєте намір відвідати Ленінградську область, то вам варто заглянути і сюди. Найзручніше сюди дістатися з Санкт-Петербурга.

    Автобус. Від станції метро "Вулиця Дибенко" ви можете сісти на автобус №575. Він спокійно довезе вас до самого Шлиссельбурга. Автобуси ходять з періодом в 20 хвилин. Орієнтовна вартість проїзду становить трохи більше 50 рублів. Автобус з пасажирами доїжджає до місця призначення приблизно за годину.

    Поїзд. Ви також можете скористатися поїздом, сівши від Фінляндського вокзалу. У цьому випадку вам знадобиться доїхати до станції Петрокрепость. Це у вас займе близько півтори години. Зі станції слід пересісти на теплохід, який йде на острів Горіховий.

    По воді. На Палацовій набережній до самого Шлиссельбурга ви можете доїхати по воді, на метеорі.

    Фото достопримечательностей Санкт-Петербурга: Многие туристы добираются на небольших моторных катерах
    Багато туристів добираються на невеликих моторних катерах     Подивитися інші фото до статті

    На автомобілі, варіант перший. У цьому випадку вам доведеться проїхати від 30 до понад 40 кілометрів. Один з варіантів - ви з'їжджаєте з перехрестя вулиці Народна та проспекту Більшовиків в сторону Мурманського шосе. По цьому шосе ви без зусиль доїжджаєте Ладозький міст, і згортаєте направо, слідуючи вказівниками. Від цього мосту до Шлиссельбурга не більше двох кілометрів.

    На автомобілі, варіант другий. В іншому випадку ви можете виїхати на Шліссельбурзький проспект і слідувати по Радянському проспекту. Проїхавши Усть-Слов'янку, ви прямуєте прямо по Петрозаводскому шосе. Вам знадобиться проїхати мимо таких населених пунктів, як Металлострой, Усть-Тосно, Павлово, Кіровськ. Після Кіровська вам знадобиться перед мостом повернути праворуч. На наступному повороті вам потрібно повернути ліворуч, щоб проїхати під мостом. Дотримуючись покажчиків, ви дістанетеся до пункту призначення, Шліссельбурзькій фортеці. За цим маршрутом вам доведеться проїхати більше 40 кілометрів.

Ронда - гірське диво Андалузії

    У самому серці гірського ландшафту Андалузії, недалеко від Малаги, можна знайти незвичайний містечко, що знаходиться на вершинах стрімких скель. Для знайомства з ним нам доведеться подолати дорогу, що проходить уздовж мальовничих гірських пейзажів, і коли ми наблизимося до мети нашої подорожі, перед нами відкриється те, про що поет Райнер Марія Рільке, опинившись тут, написав: «У різних країнах я шукав місто своєї мрії , і, нарешті, я знайшов його тут в Ронде ».

    Перед нашими очима, як таємниче мана, з'явиться ширяє в хмарах над гірськими вершинами, що знаходиться навіть вище, ніж літають орли, в оточенні таємничого лабіринту своїх вулиць та стародавньої історії - гірське диво Андалусії - Ронда.

    Коли ви, подібно поетові, який дав таке влучне визначення, як «місто мрії», опинитеся тут, ви зрозумієте, що він мав на це вагомі причини. Напевно, опинившись тут мандрівник підтвердить слова поета, тим більше, що чим далі ви будете перебувати від Ронди, тим сильніше буде згадувати його як місце з ваших снів, до якого вам довелося доторкнутися насправді.

    Фото достопримечательностей Испании: Знаменитое ущелье и Новый мост образуют неповторимый захватывающий образ Ронды
    Знамените ущелину і Новий міст утворюють неповторний захоплюючий образ Ронди     Подивитися інші фото до статті

    Мандрівник, який опинився тут вперше, буде підходити до нього як до рекламної картинці з туристичного путівника, що зображує одну з численних пам'яток, з її зачаровують пейзажами або зображенням одного з типових міських куточків. Однак жодна з цих картинок не дасть вам повної характеристики Ронди, бо реальність, яку ви тут знайдете, перевершить всі ваші очікування.

    Фото достопримечательностей Испании: Пейзажи Ронды
    Пейзажі Ронди     Подивитися інші фото до статті

    Ронда відноситься до тієї обраній групі міст, які неможливо порівнювати з іншими, шукаючи в них схожі риси. Тут мандрівник все буде відкривати для себе заново, занурюючись в атмосферу старого міста, дивовижну місцеву архітектуру, і сліпучі краєвиди. Тут все просякнуто атмосферою давньої історії з її легендами, які стирають грань між реальністю і фантазією. І все це тільки підтверджує унікальність Ронди.

    Місто розташоване на гірському плато, що знаходиться на висоті 750 метрів над рівнем моря, і розділений на дві частини знаменитим ущелиною Ронди. Горловина ущелини має глибину більше 100 метрів і протяжність 500 метрів, по дну протікає річка Гуадалевін (Guadalevin). Будівлі історичного центру надають місту мальовничий панорамний вид, і поряд з різноманітними історичними пам'ятниками і знаменитим Новим мостом (El Puente Nuevo), що розкинувся над ущелиною, створюють у мандрівника основний образ міста.

    Фото достопримечательностей Испании: Ронда — горное чудо Андалусии
    Ронда - гірське диво Андалусії     Подивитися інші фото до статті

    Пам'ятники та визначні пам'ятки Ронди

    Ронда географічно та історично розділена на три райони, які вона раніше зберігає: район Сан-Франциско, який отримав свою назву від знаходиться тут однойменного монастиря, сьогодні є одним з найстаріших міських районів; район Місто, де розташовані найбільші будівлі, монастирі, церкви і палаци, з дуже мальовничими вуличками з арками; і, нарешті, район Ринок, найсучасніший з усіх, був заснований вже після Реконкісти і відомий насамперед своїми будівлями в стилі бароко. Отже, почнемо нашу подорож по Ронде.
    Район Місто (La Ciudad)

    У старій частині, відомої як «Місто» багато різних пам'яток та історичних будівель які варто знайти і побачити, ось деякі з них, для зручності пошуку по карті тут і далі будуть дані подвійні назви: Головна церква (Iglesia Mayor), церква Святого Духа ( la Iglesia del Espiritu Santo), будівля міської Ратуші (la casa consistorial), палаци Мондрагон (Mondragon) і Салватіерра (Salvatierra), і звичайно будинок мавританського короля (la Casadel Rey Moro), якщо у вас достатньо сміливості щоб спуститися сходами всередині цього будинку на глибину 60 метрів то ви опинитеся на самому дні ущелини, і зможете побачити місце де в давнину араби поповнювали свої запаси води.

    Фото достопримечательностей Испании: Минарет Сан-Себастьяна (el Alminar de San Sebastián) в районе Ронды Город
    Мінарет Сан-Себастьяна (el Alminar de San Sebastian) в районі Ронди Місто     Подивитися інші фото до статті

    У цьому районі ви знайдете один з найцікавіших зразків мавританської архітектури (la Casa del Gigante), Мінарет Сан-Себастьяна (el Alminar de San Sebastian), колишній раніше частиною арабської мечеті, і звичайно знамениті ворота Філіпа V (la Puertade Felipe V) і ще безліч інших витончених палаців, мальовничих вуличок і площ. Не забирайте надовго свій фотоапарат, тут ви зможете зробити відмінні фотографії.
    Район Сан - Франциско (San Francisco)

    Потрапляючи в район Сан-Франциско безсумнівно варто пройти повз монастир дав назву цьому району. Монастир був побудований за часів правління католицьких королів в 1485 році у францисканському стилі і має в своєму підставі форму латинського хреста. На площі поряд з монастирем знаходяться декілька хороших тапас-барів, так що якщо ви зголодніли після вашої прогулянки, то тут можна буде відпочити і підкріпити свої сили для подальшої подорожі.

    Фото достопримечательностей Испании: Монастырь Святого Франциска в Ронде
    Монастир Святого Франциска в Ронде     Подивитися інші фото до статті

    Крім монастиря тут знаходяться старі арабські ворота Альмокабар (La puerta de la Almocabar) і залишки кріпосних стін оточували місто за часів його арабської історії. Ворота були побудовані в тринадцятому столітті і згодом перебудовані за часів правління Карла V. Вони являють собою три послідовні двері дві бічні напівкруглі башти. Тут біля старого арабського моста на самому дні ущелини Ронди знаходяться старі арабські лазні, які є на сьогоднішній день одними з найбільш добре збережених в Іспанії - відкриті для відвідування щодня.
    Район Ринку (El Mercadillo)

    У цьому найсучаснішому районі Ронди багато старовинних будинків реконструйовані і перетворені в сучасні готелі - парадори (Parador de Turismo). Але одним з найцікавіших будов мимо якого неможливо пройти є арена для бою биків (la plaza de toros de Ronda). Побудована ще в XVIII столітті вона збереглася до наших днів і сьогодні є однією з найбільших арен в Іспанії. З розташованого поруч парку Аламеда (el parque de la Alameda) відкривається вражаючий вид на ущелину. Також тут розташований новий театр ВісентеЕспінель (Teatro Vicente Espinel) і безліч різних церков, серед яких особливо можна виділити Храм скорботної Богоматері (Templete de la Virgen de los Dolores).

    Ще одна визначна пам'ятка - вулиця Еспінель (Carrera Espinel), довжиною в один кілометр і має дев'ять пішохідних ділянок, більш відома серед місцевих жителів під назвою як вулиця кулі (Calle de la Bola). Свою назву вона получілаот незвичайної традиції, коли взимку діти ліпили тут великий клубок снігу використовуючи той час коли в Ронде на недовгий час випадає сніг. Зараз на цій вулиці можна знайти безліч різних магазинів де сьогодні йде жвава комерційна життя міста.

    Фото достопримечательностей Испании: Ронда, улица Эспинель (Carrera Espinel) с множеством достопримечательностей
    Ронда, вулиця Еспінель (Carrera Espinel) з безліччю пам'яток     Подивитися інші фото до статті

    Іншою знаменитою вулицею є вулиця Арміньян (Calle Arminan) де знаходяться декілька незвичайних музеїв, таких як музей Розбійників (Museo del Bandolero, Calle Arminan, 65 www.museobandolero.com). Тут ви дізнаєтеся не тільки про розбійників, які жили в навколишніх горах в XIX столітті але і про ту важливої частини історії, літератури і культури яку вони після себе залишили. Наступний музей - Музей Полювання (el Museo de la Caza) знаходиться на цій вулиці в будинку №59, тут ви дізнаєтеся про багатовікові традиції полювання у навколишніх горах. Наступний музей знаходиться в будинку графів Конкіста (los Condes de la Conquista) під №29, тут представлена чудова колекція антикваріату і різних творів мистецтва.

    Фото достопримечательностей Испании: Улица Арминьян — одна из знаменитых улиц Ронды
    Вулиця Арміньян - одна з найвідоміших вулиць Ронди     Подивитися інші фото до статті

    Зовсім поруч з вулицею Арманьян знаходиться вулиця Гонсалес Кампос (la calle Gonzalez Campos, 2) де знаходиться Музей вина Ронди. Всередині, відвідувачі зможуть знайти дванадцять тематичних залів, де вам запропонують познайомитися сміфологіей, історією та філософіейпроізводства вина в регіоні Ронда. Тут вам запропонують познайомитися з прийомами дегустації вин, в кінці тижня проходять курси енологів.
    Гастрономія

    Кухня Ронди зберегла до наших днів багато арабських страви, які завжди приправляють традиційними для сходу прянощами: шафран, кмин, кориця. Втомленому подорожньому в місцевому ресторані запропонують знаменитий суп - гаспачо, його подають до столу холодним іноді навіть зі шматочками льоду. Наспачо може бути вегетаріанським або м'ясним, білим або червоним. Крім нього тут можна спробувати пісний суп з турецьким горохом і сочевицею, спаржею та грибами. Після супів ви можете замовити печеню з молодого козеняти, тушковану баранину, копчені свинячі ковбаски, бжаренние з вином, телятину з картоплею, а також страви з місцевої дичини: куріпку в соусі з помідорів, часнику і вина.

    Серед солодощів рекомендуємо спробувати знамениті монастирську випічку. Вся справа в тому, що збитий яєчний білок використовувався у виноробстві для освітлення вина, а жовтки через непотрібність віддавали в жіночі монастирі. Монашки використовували їх для випічки печива і пудингів, а потім продавали готові вироби. Як правило, етісладості продають у монастирі через маленьке спеціальне віконечко.
    Місцеві вина

    Вина в Ронде провадяться відповідно до гарантією якості захищеної найменуванням по місцю походження Сьєрра-де-Малага (la denominacion de origen Sierras de Malaga). Багато вже написано про іспанські вина і коли ви опинитеся в Ронде, то тут буде можливість гідно оцінити якість місцевих вин, які чудово поєднуються з місцевою гастрономією. Більш ніж 15 виноробних господарств виробляють тут вражаючі сорти червоних, рожевих і білих сортів вин доступних в меню більшості ресторанів і звичайно в місцевому магазині можна буде придбати пляшечку на згадку про відвідини Ронди.

    Фото достопримечательностей Испании: Хозяин одной из виноделен в Ронде
    Господар однієї з виноробства в Ронде     Подивитися інші фото до статті

    Як потрапити в Ронду

    Якщо ви хочете орендувати машину і відправиться від сонячного узбережжя (laCostadelSol) в Ронду (Ronda) вам буде потрібно з міста Малага (Malagacapital) взяти направлення по дорозі A-357 у напрямку Cartama - ParqueTecnologico. Після того, як ви проїдете місто Ардалес (Ardales), через 6 кілометрів буде потрібно згорнути на дорогу А-367, і потім проїхавши через Куевас-дель-Бесерро (Cuevas del Becerro), взяти направлення за вказівниками на Ронду. Вдалого шляху!

Синтра - скарб Португалії

    У 27 км від Лісабона розташований невеликий місто Синтра, занесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Колишнє мавританское притулок було уподобано чернечими і лицарськими орденами, а потім перетворено на королівську резиденцію. У наші дні на огляд цього міста потрібно виділити хоча б два дні. Сучасна Синтра - це численні палаци, оточені екзотичними парками з тропічної зеленню і красивими фонтанами, вузькі петляють по пагорбах вулички, круті драбинки, побудовані масонськими ложами. Цим містом захоплювалися королі і принци, тут творив сам Байрон, бував проїздом Ганс Крістіан Андерсен. Яскраві фарби Сінтри, химерні деталі інтер'єрів, унікальна фауна тутешніх місць запам'ятаються надовго.

    Синтра ... Навіть сама назва цього містечка звучить як музика. Побувати в Лісабоні і не заїхати хоча б на пару годин в його передмістя вважається непристойним. Це якраз той випадок, коли відвідування невеликого міста може виявитися цікавіше прогулянок по гучній столиці Португалії. Синтра - це місто палаців і парків, літня столиця монархів Португалії, свідчення багатства і процвітання колись могутньої імперії.
    Робимо подорож приємним

    Навіть якщо ви приїхали в Синтру абсолютно непідготовленим і абсолютно нічого не знаєте ні про її історію, ні про її визначні пам'ятки, ви отримаєте максимально повну інформацію про всі місцевих історичних об'єктах. Для цього варто звернутися в туристичне бюро і запастися відмінно виданими картами як всієї Сінтри, так і кожного палацу і парку окремо. Всі буклети надаються безкоштовно і дозволяють намітити найцікавіші об'єкти для огляду.

    Фото достопримечательностей Португалии: Синтра — город дворцов и замков
    Синтра - місто палаців і замків     Подивитися інші фото до статті

    На жаль, португальці прекрасно усвідомлюють, що численні туристи, які приїжджають в їх країну, прагнуть не тільки залишити свої кошти в місцевих магазинах, але ще й побачити чудово збереглися фортеці та палаци, тому вхід на територію цих музейних комплексів є платним. Найчастіше ціна квитка дуже велика. Щоб трохи заощадити і не відмовити собі в задоволенні відвідати більшість місцевих пам'яток, можна придбати картку «Парки і палаци Сінтри», що надає знижки при візиті в той чи інший об'єкт. Власники карток «Lisboa card» теж будуть у виграші, тому що, по-перше, можуть не стояти в загальній черзі за квитками, а проходити прямо до входу в цікавлять їх об'єкт, а по-друге, отримують приблизно 15-20% знижки від вартості квитка.
    Історична довідка

    Синтра була заснована більше 10 століть тому, вона існувала ще за часів панування маврів в тутешніх місцях. Досі численні туристи досліджують покинуту людьми мавританський фортецю, побудовану колись на узвишші над містом, зі стін якої відкривається чудовий вид на околиці. 1147 був ознаменований вигнанням маврів з Португалії. Християнський світ зітхнув спокійно і приступив до будівництва монастирів на території країни, в тому числі і в Сінтрі. Першими оцінили сприятливе розташування міста тамплієри. Вони побудували тут свою обитель і розпоряджалися великими землями, дарованими їм португальськими монархами. Незабаром і самі королі усвідомили, наскільки привабливий місто недалеко від столиці.

    Тут почалося будівництво розкішного королівського палацу. Синтра перетворилася на місце літньої резиденції монархів. Слідом за своїми монархами в це місто перебралися та представники португальської знаті, які дуже швидко забудували тихий місто чудовими віллами. Одного архітектурного стилю ніхто не дотримувався. Багато аристократи розбагатіли, подорожуючи різними країнами, тому і палаци вони будували в екзотичній манері, прийнятої в іноземних державах. Зараз Синтра являє собою зібрання строкатих, дивних палаців, не схожих один на одного і тим і цікавих.
    Казкові палаци Сінтри
    Палац королів

    Напевно, головною визначною пам'яткою і серцем міста Синтра є палац Паласиу-Nacional, який також іменують Пасу-Реал. Це та сама споруда, з якої і почалася слава Сінтри як королівського міста. Цей палац, увінчаний двома високими світлими трубами, службовцями димоходами, а тому помітний з будь-якої точки міста, став свідком безлічі важливих моментів, пов'язаних з історією Португалії. Тут відійшов в інший світ король Афонсу V і був обраний монархом Жуан II, тут Мануелю I повідомили про відкриття нових земель, а значить, про розширення меж його імперії, звідси король Себаштіана вирушав у свій невдалий похід. У палаці Паласиу-Націонал вперше була прочитана вголос поема «Лузіади», написана «Гомером Португалії» поетом Луїсом Камоенса.

    Фото достопримечательностей Португалии: Национальный дворец Синтры Пасу-Реал
    Національний палац Сінтри Пасу-Реал     Подивитися інші фото до статті

    Королівський палац багато разів перебудовувався відповідно до смаків його власників, які проживали в різні епохи. Тому зараз ми бачимо будівлю, в якій химерно переплелися і змішалися різні архітектурні стилі. В арабських традиціях оформлені деякі зали палацу, майже позбавлені меблів і прикрашені м'якими подушками. Дерев'яні стелі, різьблені панно на стінах, розписні кахлі теж були створені під впливом мавританського стилю. Однією з найцікавіших кімнат палацу вважається «Сорочий зал», стеля якої прикрашений зображенням безлічі сорок. Цей зал з'явився в палаці невипадково. Король Жуан I, спілкуючись з придворними дамами, дав привід однієї з них бажати більшого. Це тут же стало предметом палацових пліток. Тоді король покликав живописців і наказав їм намалювати на стелі кімнати сорок, які б символізували балакучість. Таким чином, дами отримали алегоричне попередження про те, що свої роти слід тримати закритими.

    Фото достопримечательностей Португалии: Потолок в сорочьем зале во дворце Пасу-Реал
    Стеля в Сорочий залі в палаці Пасу-Реал     Подивитися інші фото до статті

    Любителям історії сподобається Збройовий зал, стіни якого обвішані гербами самих знатних родин Португалії.
    Палацово-парковий комплекс Піна

    Дорога від історичного центру Сінтри до палацового комплексу Пена, заради якого в місто і приїжджають тисячі туристів щорічно, займає всього 10 хвилин на автомобілі або 50 хвилин пішки.

    Палац Пена побудований в псевдосредневековом стилі на скелі Сірка-ді-Синтра і своїм химерним поєднанням яскравих східних мінаретів, традиційних для замків Європи башточок, масивних кріпосних стін, ренесансних пишних порталів, високих містків нагадує палац з чарівної казки. Його стіни пофарбовані в червоно-жовті тони, що лише додає йому пишності і розкоші.

    Фото достопримечательностей Португалии: Грандиозный дворцовый комплекс Пена в Синтре
    Грандіозний палацовий комплекс Пена в Синтре     Подивитися інші фото до статті

    Замовником палацу вважається принц крові, чоловік португальської королеви Марії II. В якості основи для нового королівського замку був узятий покинутий монастирський комплекс. Принц Фердинанд хотів звести в Португалії другий Нойшванштайн. Навколо романтичного замку був розбитий великий парк, в який привозили рослини з різних куточків Землі. У ті часи входив у моду англійський стиль оформлення парків, тому зараз ми бачимо буйний тропічний ліс, здавалося, висаджений без жодного плану. Насправді, під час прогулянки по палацовому парку можна побачити безліч мальовничих куточків, над якими працювали кращі дизайнери того часу.

    Фото достопримечательностей Португалии: Фантастический дворец Пена. Главные въездные ворота.
    Фантастичний палац Пена. Головні в'їзні ворота.     Подивитися інші фото до статті

    Палац зараз перетворений на музей, тому можна оглянути його прекрасно збереглися з XIX століття інтер'єри.
    Палац Монсеррат

    Серед інших визначних пам'яток Синтри можна відзначити палац Монсеррат, побудований в 1856 році в мавританському стилі для багатого магната Френсіса Кука, який займався торгівлею сукном. Цікавим буде і відвідини абатства капуцинів, датованого XVI століттям. Чудова пишна садиба Кинта-да-Рігалейра колись належала торговцю кави по імені Антоніу Монтейру, який був містиком і філософом, підтримував масонів, тому створив на території свого маєтку виту сходи, що йде на кілька поверхів вниз під землю. Вона використовувалася для проведення різних таємничих обрядів.

    Фото достопримечательностей Португалии: Дворец Монсеррат выполнен в настоящем мавританском стиле
    Палац Монсеррат виконаний в сьогоденні мавританському стилі     Подивитися інші фото до статті

    Садиба масонів Рігалейра

    Романтична садиба Кинта-да-Рігалейра розташована недалеко від центру Сінтри. Дорога до неї пролягає по мальовничій місцевості, яка сама по собі є пам'яткою. Якщо ви не хочете чекати рейсового автобуса, то до садиби можна прогулятися і пішки.

    Особняк Кинта-да-Рігалейра був побудований в XVII столітті, але в той час це був звичайний будинок, позбавлений тих загадок і флеру романтики, які привніс в його вигляд найзнаменитіший власник Антоніу Аугушту Карвалью Монтейру. Філософ, масон, який захоплюється езотерикою, і просто надзвичайно начитаний і освічена людина, Монтейру повністю перетворив дісталася йому садибу, прагнучи перетворити її в якесь райське місце. Благо кошти дозволяли.

    Фото достопримечательностей Португалии: Дворец Ригалейра в Синтре
    Палац Рігалейра в Синтре     Подивитися інші фото до статті

    Отже, старий будинок був знесений, а на його місці з'явився новий палац, побудований італійцем Луїджі Маніні. Родзинками особняка вважалися таємні ходи, що зв'язують хазяйські покої з віддаленими місцями в парку, який оточував садибу. Розкішний парк приховував в собі безліч загадок: кожна печера, кожна статуя в ньому щось символізували. Релігійні переконання господаря і захоплення різними філософськими течіями дозволили створити унікальний простір, яке досі приваблює любителів езотерики. Одним з найбільш цікавих місць у парку є колодязь з широкою гвинтовими сходами, зарослій буйною зеленню. Раніше це місце використовувалося в масонських обрядах.

    Фото достопримечательностей Португалии: Колодец-лестница во дворце Риголейра
    Колодязь-сходи в палаці Ріголейра     Подивитися інші фото до статті

    На жаль, екскурсія по внутрішніх покоїв палацу не буде настільки пізнавальною. Майже всі предмети розкоші, що належали Монтейру, були втрачені.
    Португальська Версаль

    Другим Версалем називають великий палацовий комплекс в Келуші, який розташований на дорозі, що сполучає Лісабон з Сінтра. Великий палац, зведений у стилі рококо, оточений мальовничим французьким садом з фігурно підстриженими деревами, прямими алеями, групами фонтанів і скульптурними композиціями, що викликають захоплення і подив.
    У наші дні палац Келуш, колись літня королівська резиденція, відкритий для відвідувань. У ньому збереглися в чудовому стані всі інтер'єри: відвідувачі із задоволенням оглядають велику колекцію меблів, розкішне зібрання живопису та інших творів мистецтва.

    Фото достопримечательностей Португалии: Синтра, дворец Келуш — Palácio de Queluz
    Синтра, палац Келуш - Palacio de Queluz     Подивитися інші фото до статті

    Проте найцікавішим залишається оформлення королівських покоїв, над яким працювали прославлені місцеві майстри XVIII століття. Деякі зали, призначені для урочистих прийомів, прикрашені розкішної ліпниною, вузькими дзеркалами венеціанської роботи, крихкими люстрами з гірського кришталю. Інші - особисті покої королівської сім'ї - декоровані більш стримано.

    Палацовий комплекс Келуш став власністю португальської корони, можна сказати, завдяки вдалому збігу обставин. Раніше землями, на яких розташована ця резиденція, володів аристократ Кріштован ді Мор, який співчував іспанцям, панівним на території Португалії. Після звільнення країни від гніту Іспанії, ді Мор позбувся всієї своєї власності. Його мисливський будиночок в Келуші зруйнували і побудували на його місці великий палац.

    Фото достопримечательностей Португалии: Дворцово-парковый комплекс Келуш в Синтре. Palácio de Queluz
    Палацово-парковий комплекс Келуш в Сінтрі. Palacio de Queluz     Подивитися інші фото до статті

    Всі ці палаци і монастирі оточені прекрасними садами, в яких обладнані пішохідні стежки, що дозволяють насолодитися самотою і тишею, а потім з новими силами вирушити на вивчення скарбів Сінтри.
Женские бюстгальтеры размер стиль чашки Женские ботинки женская обувь высота каблука Женская обувь на каблуках Женские блейзеры и костюмы мода стиль ландшафтний дизайн дерева рослини сад харчування, дієти салат сік сніданок маркетинг ідея товар споживач сільське господарство вирощування тварини корми Краса і здоров'я волосся обличчя шкіра маркетинг клієнт компанії послуги реклама дієти рецепт салат харчування Краса і здоров'я волосся обличчя харчування створення сайту просування управління хостинг створення сайтів інтернет компанії створення сайтів інтернет сайт пам'ятки замок музей палац дачне господарство гриби насіння плоди Будівництво будинків котеджів проекти Охорона безпека ворота двері велотехника велосипед колеса покришки рами Ремонт та облаштування дизайн приміщення Інтернет-маркетинг бізнес сайт любовь к Парижу, отдых в Париже садова техніка газонокосарки мотоблок обладнання персонал резюме робота резюме робота роботодавець Любовь и семья працевлаштування досвід співбесіди Блог о женщинах и мужчинах Меблі та інтер'єр бізнес гроші фінанси автомобіль авто запчастини машини themacmob.com telefon.com.ua theroyalemoney.ru www.textron-msk.ru timbercar.ru time-news.net telesam5.ru www.tktehno21.ru top-news-24.ru totalnabiologia.org